| eax a întrebat:

am nevoie de un sfat ceva va roog.Nu am incredere in prietenul meu.nu stiu daca tine la mine.de fapt nu stiu nimic sunt total confuza. el tot imi spune ca tine la mine si ca aproape am devenit o obsesie pentru el, dar o urma de indoiala tot exista. s-a int ca el mi-a interzis sa mai umblu cu un prieten d al lui care se da la mine si intamplator ne-am int p strada nu eram singura mai eram cu o prietena. ea la luat de brat si el era intre noi. m-a vazut ca vbeam cu el si s-a suparat mi-a spus ca s-a terminat, a inceput sa tipe si m-a rugat sa plec.am plecat normal si m-am int cu altcineva si mi-au spus ca nu ma merita(la fel ca toata luumea)ca se saruta cu o zi in urma cu altcineva. l-am chemat sa discutam. a zis ca nu vine, at m-am enervat mi-am sunat un prieten si am iesit "impreuna"a ramas masca cand n-ea vazut ca ne plimbam imbratisati(asta era planu, nu d altceva)m-a sunat am vbit si dupa doua zile ne-am impacat.si in afara de asta el tot vrea sa fie cu mine cu toate ca facem asta pe ascuns pentru ca mama nu-l suporta, el tot vrea. deci as crede ca tine la mine, dar... e prea fustangiu cu toate ca el zice ca nu mai e asa ca a invatat sa tina la o relatie si chesti de genu nu-mi vine sa cred si mai ales ca am observat si eu ceva ciudat cu o tipa si el zice ca nu e nimic ca ea a vrut sa il pupe, dar el a zis ca nu ca nu poate ca e cu mine.are o "scoala" fantastica in el. e in stare sa te "faca"pe fata.si colac peste pupaza imi spune de curand ca nu o sa vina des acasa(nu suntem in acelasi oras la scoala)ca daca se muta la gazda o sa vine o data la 3 saptamana, la o luna.ca nu vrea sa ma streseze nici pe mine ca sunt a 12.sunt multe de zis, dar nu stiu sunt confuza rauuu.nu simt ca tin la el, dar cred ca inconstient tot m-am atasat putin de el.si cu toate astea nu vreau sa ma despart de el si nu stiu de ce.va roooog rspunde-ti-mi.merita un asa om incredere? cand tooooata lumea zice nuuuu. dau funda.mersistraight face

Răspuns Câştigător
| alylove15 a răspuns:

Cateodata lumea poate sa fie rea, de obicei nu e bine sa ask lumea.Ar trebui sa ii acorzi incredere.Si mie mi s-a intamplat ceva foarte asemanator,dar am avut norocul sa imi dau seama, de cele mai multe ori daca unui baiat ii scoti ochi scunandu-i ca te inseala, chiar te va insela numai ca sa ai de ce sa te indoiesti. Daca spui ca nu simti ca ti la el poate ar fi mai bine sa va despartiti si sa va vedeti fiecare de viata lui.

3 răspunsuri:
| Catheryne a răspuns:

Nu merita sa te stresezi atat pentru unul ca el. Este normal sa fi confuza dupa cum se comporta el. Nu vreau sa te supar dar poate asta si esti pentru el intocmai cum ti-a spus "o obsesie", vrea neaparat sa te tina langa el chiar daca nu te iubeste cu adevarat si nici un alt baiat sa nu se apropie de tine. Eu te-as sfatui sa-ti vezi de viata ta mai ales acum ca o sa trebuieasca sa stati si ma mult despartiti, mai ales daca ai zis ca nu-l iubesti atat de mult... Am o prietena care a fost in aceeasi situatie ca si tine. Prietenul ei era un mare fustangiu iar ea se supara pe fetele care ii spuneau asta (la fel nici ei nu locuiau in acelasi oras si se vedeau o data pe saptamana). Mai tarziu si dat si ea seama ca asa este, avand in vedere ca i-a trecut cu vederea multe. Apoi s-a despartit de el cu zambetul pe buze spunandu-i ca s-a plictisit pur si simplu de el pentru a-i rani orgoliul deoarece asta este cel mai dureros pentru un baiat. Mai bine termina-ti liceul, iesi cu prietenii si bucura-te de viata. Sunt sigura ca v-a aparea si-n viata ta un baita care sa te pretuiasca cu adevarat. Bafta! happy

| MissLaura a răspuns:

Pai daca uh nu il mai iubesti ce rost are sa mai fii cu el?

| ynnaynna61 a răspuns:

Sal eu zic ca tipu ii putin cam gelos din cate am inteles si sta f prost cu nervii desi tu inca il iubesti asta nu inseamna ca el te mai iubeste la fel de mult daca zici ca o sa te ziviteze 1 data la luna...asta e cam ciudat dar eu iti dau un sfat din propria experienta LASAL! NU E DE TN! toate suferim in ziua de azi insa toti sunt cu ifose si cu nasu pe sus...acum nu stiu ce sa cred tu ori si cum faci ce vrei insa eu zic sa iti asculti inima nu creieru pentru ca ea e cea mai imp deci SUCCES!