| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o mica problema si nu stiu mai departe! Il iubesc si nu pot sa-i spun! sper sa ma ajutati! Anul acesta in luna aprilie am cunoscut un baiat prin intermediul internetului, ne-am vazut ne-am placut totul a fost ok, vorbeam in fiecare zi pe mess ore intregi, nu ne saturam unul de celalalt, mi-a spus ca s-a indragostit de mine, apoi ne-am intalnit ( suntem din orase diferite si ne e foarte greu sa ne vedem, el cu facultatea si servici si eu cu scoala ) familiile noastre au mers pentru un weekend in acelasi oras si ne-am putut vedea, 3 zile am tot iesit pe unde apucam si am inceput sa ma indragostesc si eu de el. imi pare din inima rau ca nu i-am putut spune in fata ( i-am spus la telefon dupa vreo saptamana ) si asa din aprilie ne-am vazut doar de cateva ori, chiar daca vorbim pe mess foarte mult. dupa cum spuneam, stie ca m-am indragostit de el si stiu ca si el de mine ( el mi-a zis-o in fata ), dar totusi vrea sa ramanem doar AMICI! nu am aflat motivul de ce vrea asta. Lui ii place sa ma faca geloasa si tot baga faze ca "am gagica" ( nu are, pentru ca il cunosc deja si ii place sa ma vada "suferind" doar ca sa se simta el bine si bagat in seama) Si acum vine problema, eu am inceput sa il iubesc, si mi frica sa ii marturisesc pentru ca : daca totusi are pe altcineva, si nu vreau sa stric prietenia dintre noi, bun ne mai certam si noi, dar apoi ne trece. Sunt foarte confuza si nu stiu ce sa fac, eu nu mai pot fara el, tot trista sunt si vede asta, va spun ca nu am mai iubit pe nimeni la viata mea cum il iubesc pe el. si inca ceva cand eram cu el, cand ne plimbam prin parculetze vedeam pe fata lui ca se simte bine cu mine ii stralucea fata si nu mai vroia sa-mi dea drumul mereu ma saruta si ne jucam cu manutzele chestii. si acum sa il cred ca vrea sa ramanem doar amici, mi greu sa tin la afirmatia lui

Help me! funda + vot la toti!

Răspuns Câştigător
| stejara2 a răspuns:

La faptul ca el considera distanta geografica dintre voi o mare mare problema te-ai gandit? caci aceasta distanta ucide uneori si cele mai puternice sentimente
,imposibilitatea de a te vedea mai des cu persoana iubita te aduce la disperare, si de asta a zis; doar amici, ca un fel de protectie a amandorura?

2 răspunsuri:
| pitbull93 a răspuns:

Mda si eu am fost cam tot in situatia ta si sunt si acum, deci probabil ca el si-a dat seama ca o relatie la distanta nu prea tine (ochi care nu se vad se uita) El te iubeste is sigur de asta si vrea sa fiti in continuare amici pentru ca te iubeste si nu poate sa nu te vada sau sa nu te auda, de gagica te minte spune ca are pentru ca se gandeste ca iti vei face si tu unu ca sa iti fie mai usor si sa il uiti cum de asemenea incearca si el, Pur si simplu o relatie la distanta nu merge, stiu ca relatile la distanta tin mult pentru ca clipele petrecute impreuna sunt frumoase, nu ca o relatie mai deaproape cand te certi tot timpu cu prietena.nu. E asta este incearca sa cauti pe alt cineva si nu asculta piese de alea triste ca nu iti fac bine, mai bine iesi prin oras sau discuta cu prieteni si in nici un caz nu il mai cauta la telefon sau pe mess pentru ca de fiecare data cand il vei vedea sau auzi vei vei suferi, noh dureaza un timp da il uiti il vei uita si mai repede daca iti faci un nou iubit si vei vb cu el si te va intelege. sper ca ti-am fost de ajutor astept un raspuns

| pkr09 a răspuns:

Deci... sa o luam logic, din moment ce ti-a zis ca vrea sa ramaneti amici (si insista cu asta) deci asta vrea (si e posibil chiar sa aiba pe cineva). parerea mea este ca ar trebui sa cauti pe altcineva (asa va trece mai usor) (stiu ca acum tu gandesti : nu pot face asta il iubesc. etc. dar degeaba il iubesti tu, daca el nu te iubeste, dragoste cu forta nu se poate), si oricum de obicei relatiile la distanta nu tin... Sper sa fii okwinking