| orika a întrebat:

Buna
imi place de o fata care este cu mine in clasa
mai vorbeam pe mess, nu a mai intrat de ceva timp
ne trimiteam mesaje de dragoste
pana la urma am intrebat-o daca vrea sa fim impreuna
ea a zis NU.
va rog spuneti-mi ce ar trebui sa fac s-o cucersec (MULTUMESC)

4 răspunsuri:
| Altair22 a răspuns:

Mah.

. si eu am trecut prin faze din astea cand eram la liceu da' niciodata nu am prea mers pe ideea ca ar fi intelept sa ma combin cu colega de clasahee hee nici macar din incinta scolii la care invatam eu happy oricum ma cunosteau aproape toti, si profesori... ma mai vedea cu ea oh go on pfff... cat am mai tras dupa. in fine, nici n`are rost sa'mi amintesc.

Acum referitor la problema ta... din cate zici tu vad ca fatuca asta e una din alea cu principii reorientative. Ei ii cam place sa se joace. Din moment ce voi va trimiteati mesaje "de dragoste", dupa parerea mea, nici nu mai incapea vorba sa nu fiti impreuna. E o chestiune de sub inteles, din moment ce ea accepta.

Ca daca ea NU vroia, din start iti zicea " Ba baiatu', termina ca nu vreau nimic de la tine "

Da' stii cum se zice, limba bate c**u' happy Si ei ii place kissass-ul ( he he oh go on n`am de gand sa vb mai frumos de atat, am fumat tipoligia asta precum kentu, si am trecut apoi de dunhill laughing ) Deci pe bune vorbesc... ai grija cu asta ca sincer nu te vad prea bine alaturi de ea.

Repet, ii place sa se joace, sa se lase curtata, rasfatata. Nu vrea nimic serios. Nu vezi? Cum ai luat`o pe direct cum gata: rupe orice forma de legatura laughing

Sfat prietenesc, las'o acolo unde o fi ea. Nu te mai baga. Degeaba vrei sa o cuceresti cand vezi ca ea pur si simplu nu vrea nimic serios.

Inca ceva si termin. Iti amintesc ca a avea o relatie, implica o responsabilitate din partea ambilor parteneriwinking Nu merge chiar asa, ca si cum ai merge la piata. "Nano. ai castraveti? Nu... dar cepele le am de ieri in lada. thinking "

Fi vigilent. Reorienteaza'te happy Decizia e a ta. ~ Eros

| mihai_2762 a răspuns:

Frate problema ta e groasa dar toate probleme au o solutie ca si a ta:

frate tot ce trebuie sa faci este sa te duci la ea si sa o saruti nu este asa greu bine treaba e putin mai complicata adica te duci la ia si o iei mai deoparte ii spui fata in fata ca o placi foarte mult si o saruti si stai calm ca nu va da in tine ii va placea si va mai va vrea.

eu cel putin patesc asa de fiecare databig grinhappy

bafta si cucces si nu timidbig grinhappy

| CenturyChild a răspuns:

Intrebarea "vrei sa fim impreuna?" chiar daca pare simpla si la obiect nu prea este agreeata de fete (poate de aia ti-a zis NU ). Trebuie sa te impici mai mult si sa nu incerci sa gasesti scurtaturi. Vorbeste cu ea fi dragut si la un moment dat probabil va ceda.

-Parerea unei fete-

| mihaela_3003 a răspuns:

Daca iti place intr-adevar de domnisoara eu cred ca ar trebui sa o intrebi pe ea carei cauza. sa o asculti cu atentie si sa incerci ceea ce vrea ea de la tine. iar daca totusi nu vrea atunci mai bine las-o ca mai sunt fete.