| orika a întrebat:

Buna

imi place de o fata care este cu mine in clasa

mai vorbeam pe mess, nu a mai intrat de ceva timp

ne trimiteam mesaje de dragoste

pana la urma am intrebat-o daca vrea sa fim impreuna

ea a zis NU.

va rog spuneti-mi ce ar trebui sa fac s-o cucersec (MULTUMESC)

6 răspunsuri:
| sensesDelight a răspuns:

Comportă-te ca și cum nu s-ar fi întâmplat. Arată-te mai nepăsător, dar tot tu același tip de gașcă, amuzant, poți încerca să fii mai atent la detalii și să-i dai de înțeles că ea rămâne prietenă pentru tine indiferent că ți-a rănit orgolilul. Dacă vede asta nu o să se mai simtă constrânsă de mesajele tale.
Nu trebuie s-o cucerești acum, chiar dacă voi băieții sunteți mai nerăbdători, acordă-i timp. Poate a refuzat fiindcă nu vă cunoașteți de așa de multă vreme, sau are anumite restricții de la părinți. Nu e musai să nu te placă. So chill & baftă happy

| bOse a răspuns:

Dacă raspunsul ei a fost nu, nu prea mai ai ce să faci, poate doar sa ii dovedesti asta.

| vivigirl a răspuns:

Nu ma pricep chiar asa de bine la categoria dragoste, dar hai sa-ti zic ceva: eu am cunoscut un baiat destul de dragut pe care il placeam mult si el pe mine. Si ne trimiteam mesaje de dragoste, stateam impreuna afara, ne sarutam, si toate cele laughing. Pana intr-o seara cand m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el si eu proasta ce sunt i-am spus NU straight face. Cand s-a vazut refuzat, ma cam ignorat si eu cand vedeam asta, ma simteam oribil si regretam foarte mult. Dupa un timp iar am inceput sa ne purtam ca un cuplu, si am ajuns sa-l iubesc foarte mult. Acum nu mai vrea el o relatie cu mine pentru ca eu l-am cam ranit sarutandu-ma cu alt baiat.si acum ii este teama sa nu fac aceeasi greseala sad. Deci eu zic sa fii un pic mai indiferent, si poate va veni intr-un final la tinehee hee. Acum din ce ti-am mai spus poate iti mai dai seama de cate cevahee hee.

| MangoGirl a răspuns:

1.nu o mai bate atata la cap
2. fata nu e de condamnat, poate ii e teama de ceva cum ar fi paritii, prietenii sau chiar de tine
3.nu-i mai acorda atentie(stiu ca e greu) si va veni ea la tine
4. poti s-o faci geloasa, dar nu cu o amica de ata sau a ei, ci cu "vasilica din comuna"
5.asigurate ca ea chiar tine la tine, pune o prietena de a ei s-o intrebe asa "auzi fata, tu tii sincer la X?"
-sper ca am fost de ajutor-

| ღ {кαтαℓуηα} ♥ a răspuns:

Laso balta mie numi plac persoanele asa directe din punctul asta de vedere daca ma intreaba un baiat vrei sa fii cu mine? nu sp nu da nici da ori iy sp ma mai gandesc ori iy sp ca nu sut pregatita pentru o alta relatzye nu stiu ce sa sp... mai bine spune-i ca glumeai sa speram ca nu sp la toata scoala

| Dede_8276 a răspuns:

Pai. poate ea si-a dat seama ca tu o placi, si probabil prin sms care ti le dadea nu vroia sa te dezamageasca.adica sa te raneasca.sau poate te place si ea dar ii e frica de reactiile colegilorhappy