| Maria787878 a întrebat:

VA ROG RASPUNDETI.Chiar am o problema..si din nou nu stiu daca e doar paranoia mea. Deci am intretinut relatii sexuale de cateva luni,doar protejate si cu ejaculare afara,dar uneori in zilele fertile. In ultima luna nu s a intamplat in zile fertile. Acum cateva zile am mancat o prajitura si mi s a facut dintr o data rau si am vomitat. Eu nu am avut asa probleme, nu mai stiu de cand nu mi s a mai intamplat sa vomit. Mi s a aplecat si am fost si deocheata. Urmatoarea zi am avut febra. Vreau sa stiu parerea...adica nu imi imaginez cum puteam ramane gravida atata timp cat m am protejat cat de bine am putut.dar totusi m au pus pe ganduri starile astea.Mi e frica sa nu ma fi atins cumva cu mana de lichidul preejeculator. Eu am mai avut momente de paranoia dar s a dovedit ca ma inselam.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu vad ce legatura are febra cu a ramane gravida

| corbulalbrosu a răspuns:

Tot paranoia iti joaca feste si acum. O simpla indigestie sau un deochi nu poate fi un "semnal" de sarcina concret sau de luat in seama. Daca ultimele 2-3 menstruatii s-au produs fara probleme este cea mai clara dovada catotul se petrece doar in mintea ta si se datoreaza doar unei inexplicabile stari paranoide. Multa sanatate.

| sofisis a răspuns:

Ce nu inteleg eu: daca tot ai o viata sexuala activa si regulata, de ce nu te duci la medic sa iti prescrie o metoda contraceptiva care sa nu te mai faca sa stai cu paranoia?
Care naiba mai e scopul sexului daca stai mereu cu stres?

| Lawliet14 a răspuns:

Cum adica ti s-a aplecat si ai fost si deocheata?

| Chrlls a răspuns:

Du-te la ginecolog zi ca vrei sa afli daca esti gravida, iti i-a putin sange si gata.
Si las-o mai usor cu paranoia asta ca nu faci bine.

| Sarahara a răspuns:

Intr-adevar poti avea ciclu peste sarcina. Fa un test de sarcina ca sa iti treaca paranoia si gandeste-te la alta metoda contraceptiva. Unele pilule te ajuta si dpdv hormonal; iti face tenul, parul si unghiile mai frumoase si sanii mai plini si mai fermi. Chestia cu ingrasatul e doar un mit.

| Maria787878 explică:

Pai am citit pe internet ca poti avea stari de greata care sa fie insotite de stari de febra in primele 3luni. Menstruatia o am regulata, intarziere maxim o zi. Dar am auzit niste cazuri in care s a intamplat sa aiba menstruatie in primele 2-3si sa afle abia dupa ca sunt insarcinate. Mi s a aplecat si eram si deocheata, si stari de voma poti avea de la amandoua