| anonim_4396 a întrebat:

Voi cum ati reactiona daca ar veni un baiat la voi si v-ar pune mana pe fund sau v-ar 'pipai' imbratisa bla bla bla? Mie sincer mi s-ar parea deranjant, adica faza e ca acel baiat nu e iubitul tau. La noi in clasa e o fata care de un timp face de astea cu fostul meu iubit. Nu imi pasa de asta as fi pus intrebarea oricum. Dar voua vi se pare normal sa faci asta? Sa lasi un baiat care te batjocoreste si te injura pe la spate sa te atinga sa iti puna mana pe sani pe fund? Am discutat cu fata asta si i-am zis ce se zice despre ea si ea a zis ca nu ii pasa si ca sunt doar geloasa pe ea ca ea e cu fostul meu. Stiu ca el nu o place si ca isi bate joc de ea (a inceput de mult timp de vreo 3 luni de cand ne-am despartit noi doi ) dar pe ea nu o intereseaza. Ea era prietena mea si imi fac griji pentru ea ca o sa ajunga sa fie nerespectata si o c..va de care vor abuza toti. Imi puteti da niste sfaturi va rog? Cum o pot face sa inteleaga ca nu e bine si firesc sa se lase asa abuzata de un baiat care a fost refuzat? (el a vrut sa ne impacam si eu nu am mai vrut ). E evident ca el nu o place si isi cauta alinarea in bratele ei. Nu vrea sa ma inteleaga desi eu il aud pe el injurand-o si batjocorind-o. Ofer funda va multumesc pentru ajutor!

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca o pereche de palme ar putea rezolva definitiv problema. big grin

| Necunoscut112 a răspuns:

N-ai tu de unde sa stii daca o place sau nu. O mare parte dintre baieti au un comportament de felul asta, au impresia ca sunt interesanti, dar daca fata aceea i-ar fi indiferenta nici n-ar baga-o in seama. Daca fata e de acord cu comportamentul lui, nu ai tu treaba sa o ajuti, deoarece ajutorul se ofera doar cand ti se cere.

| AriKristine a răspuns:

Tu ai incercat deja, daca nu a vrut sa fie ajutata las-o in pace. Nu e ok comportamentul ei, dar ea se face de ras, nu tu. Asa ca las-o