| IRaluca a întrebat:

Cum pot sa-l uit pe fostul meu prieten?^^
Eu inca il iubesc, dar nu consider ca el m-a iubit vreodata.
Nu vreau sa imi caut alinarea in bratele altui baiat.

9 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Nu te duce la altul asa de repede.
petrece mai mult timp cu fetele, faceti chestii pe care nu le-ati mai facut sa treaca ziua mai usor si mai frumos. vedeti voi ce va place. succes!

| Exaizo a răspuns:

Daca te gândesti ca iti va spune cineva ceva de genul „uita-te la desene cu Spongebob si iti va trece", e aiurea.
Daca ati fost impreuna inseamna ca te-ai atasat de el, iar acel sentiment de atasare (chiar daca l-ai iubit sau nu) dispare foarte greu, deci tot ce poti face este sa iti vezi de viata ta si sa nu te gândesti la el, cauta-ti un hobby, iesi cu prietenii, socializeaza, etc.

| Dima_Alexandru_1994 a răspuns:

In cearca sa faci lucruri care te fac fericita sa ieisi cu fetele sa faci soping si alte lucruri care te desprind de acele amintiri la inceput o sa fie un pic cam dificil dar cu timpu o sa fie bine

| IRaluca explică:

Multumesc tuturor pentru sfaturi. happy

| 13kill13 a răspuns:

Ochii care nu se vad se uita. Cateodata doar timpul vindeca. Nu te astepta sa-l uiti a doua zi. Chiar daca nu vrei, incearca sa-ti duci viata fara sa te gandesti la el ca la iubitul tau, ca nu mai este. Daca nu ti-a facut nimic rau nu-l uri. A fost frumos cat a tinut. Incearca sa te gandesti la el ca la un prieten si du-ti viata mai departe. Nu te gandi ca nu vrei sa-ti cauti alinarea in bratele altui baiat ca asa vei trece mult mai greu peste acest moment. Trebuie sa vrei ca sa obtii ceva

| Andrei1811 a răspuns:

Gandeste-te ca nu te merita! Cel mai bun lucru pentru a uite pe cineva, el nu te-a iubit vreodata ca erai mai presus ca el, gandeste-te asa si o sa-l uiti!

| jane24 a răspuns:

Sa stii ca gandesti foarte rau. Si eu am avut o relatie cu un baiat care credeam ca ma iubea, dar n-a fost asa si ziceam si eu ca nu o sa pot gasi pe altcineva, dar uite ca am gasit, si sunt foarte fericita alaturi de el, bafta oricum

| Anastasia83675 a răspuns:

Ce drăguț,și eu am avut prieten,ma părăsit,iar după un coleg mă placea si eu simțeam la fel, nu voiam alt băiat, stai cu prieteni/prietenele, dar sa stai cu prieteni (băieți) care sunteți doar prieteni, când te distrezi după despărțire cu băieți ca îți sunt prieteni vei ști ca mai sunt băieți mai buni ca el, sper ca te-am ajutat

| ImKinder1 a răspuns:

Am avut si eu asa tip de problema, dar uite ca nu-l puteam uita si asta este imposibil fiindca inima simte si cu ea nu te joci. dar sa stii ca a trecut un an si l-am uitat complet. pina cind el a ajuns la mine, si-a cerut scuze. Asa ca Bafta!