| TeoTeodora5 a întrebat:

Am mare nevoie de sfaturile voastre, pentru ca in acest moment sunt foarte confuza... Sunt indragostita de 2 baieti, iar unul dintre ei este fostul meu iubit care vrea sa ne impacam. Eu am 16 ani, fostul 15, iar celalalt baiat de care imi place are 17 ani. Tin sa mentionez ca nu ma cunosc de prea mult timp cu acesta din urma, si ca nu ne-am vorbit niciodata fata in fata, dar cand ma vede imi zambeste mereu si imi face cu mana. Fostul ( imi e si coleg de clasa)mi-a propus sa ne vedem astazi si am acceptat pentru ca inca mai am sentimente pentru el. Mi-e teama sa nu fac alegerea gresita...
P.s :

Răspuns Câştigător
| baddgirl a răspuns:

Buna
Urata situatia in care esti.Sincera sa fiu nu pot sa-ti dau un raspuns exact, pentru ca nu stiu de ce tu si fostul v-ati despartit.
Dar judecand la rece, daca fostul ti-ar fi oferit tot ceea ce aveai tu nevoie, nu ar mai fi existat un al doilea.Ai grija, ca barbatii au un simt al proprietatii foaaarte dezvoltat, si fostul tau sa nu te vrea inapoi doar pentru ca e un altul in vizorul tau.Ai zis ca fostul e are 15 ani, dupa parerea mea baiatul trebuie sa fie mai mare, pentru ca si asa, stiintific vorbind, un baiat este cu 3 ani in urma fetei, din punct de vedere al gandirii.Eu zic sa iesi cu baiatul mai mare ca tine, nu ai nimic de pierdut.Sentimentele pentru fostul v-or fi inlocuite cu sentimentele pentru actualul.Iesi cu el la un suc, o plimbare, vezi ce e de capul lui.Deabia dupa, poti trage linie si poti lua o decizie happy

5 răspunsuri:
| Scintilla a răspuns:

Buna.Nu o spun cu suparare,dar daca esti asa confuza,cel mai bine la momentul actual este sa nu iti cauti o relatie serioasa,pentru ca e clar ca inca nu te poti implica in asa ceva,cat despre ales inceteaza sa mai intrebi pe diferite site-uri,forum-uri sa iti faca altii alegerea in locul tau,alegerile trebuie sa le facem singuri mai ales cand sunt importante,dar in general toate trebuie sa ne apartina pentru ca mai tarziu daca vei realiza ca e o alegere gresita o sa regreti faptul ca ai ascultat de X sau Y, cel mai bine e sa stii ca e alegerea ta si chiar daca vei gresi nu iti va parea rau asa de tare, ba mai mult vei invata din acea greseala, asa functionam noi oameni, invatam din greseli.

| TeoTeodora5 explică (pentru Scintilla):

O sa tin cont si de sfaturile tale! Multumesc!

| Sandra2571 a răspuns:

Eu spun sa il alegi pe al doilea adica nu pe fostul. Daca l-ai fi iubit cu adevarat pe fostul nu v-ati fi despartiwinking

| NextTime_Stefanutzu_1990 a răspuns:

Nu te impaca cu fostul iubit, pentru ca:Iti dai seama ca iubesti un lucru dupa ce il pierzi daca te intorci la el va mai face acelasi lucru.Incearca o nou relatie deschisa cu celalalt baiat.Fii dulce, intelegatoare si va fi o relatie de durata!