| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU
Voi sunteti pro sau contra casatoriilor dintre persoane de acelasi sex? Argumentati alegerea voastra

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este pur si simplu treaba fiecarui individ de pe aceasta planeta in ce mod considera el ca este cel mai bine sa-si traiasca viata. Pana in momentul in care actiunile si modul lor de viata nu-mi afecteaza in mod direct viata si libertatea mea de gandire, este liber sa faca ceea ce considera ca il satisface si ii ofera fericire cat si libertatea de a trai si gandi fara constrangeri. Ar fi ideal daca am respecta cu totii deviza : ESTE INTERZIS, SA INTERZICI. big grin

36 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Pro nu e vina lor ca le atrage sexul lor, adica ce vina as avea eu ca ma atrag barbati find barbati? e ceva genetic, nu vad nimic rau in casatorii, nu-mi place ca pot adopta copii, un copil are nevoie de mama

| mihai69 a răspuns:

Pro. Pentru că așa e corect.

| Speed99 a răspuns:

Pro. Fiecare are dreptul sa iubeasca pe cine vrea.

Cel mai des intalnit argument de la o persoana contra este ca e scarbos sa vada cum se "ling" doi/doua pe strada - nu stiu ce mentalitate au ei, dar mie mi se pare scarbos si fara bun simt chiar si cand cuplurile heterosexuale isi baga limba-n gat unul altuia in vazul lumii. E scarbos indiferent de sexualitatea cuplului.

Traim intr-o lume atat de inchisa la minte, incat si aia care-i urasc, nu stiu de ce ii urasc cu adevarat, din moment ce nu ii afecteaza cu nimic. O fac doar pentru ca asa le-a spus un batran de pe un pedestal, sau o carte semi-primitiva.

Mentalitatea mea e simpla: poti sa faci orice te face fericit, atata timp cat nu ranesti pe altii.

| anonim_4396 explică (pentru Speed99):

Exact asta ziceam si eu
Nu stiu de ce zic unii ca sunt contra dar mie mi se par mai drăguțe cuplurile de gay happy
Plus ca fiecare poate sa iubeasca pe cine vrea

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Contra vehement! Pt ca sunt homofob si mi se par scârboși acei oameni!

| anonim_4396 explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Nu sunt scarbosi deloc...
Mie mi se par chiar foarte draguti

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru anonim_4396):

Si de ce spui tu ca nu sunt scârboși? Si ce iti place asa mult la ei de îi consideri drăguți?!

| anonim_4396 explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Adica..eu se saruta la fel cum o fac si ceilalti oameni si e normal
Asa mi se par mie... unii sunt adorabili

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă esti fată: Tie ti-ar conveni sa vezi cum alte 2 fete își dau limbi si se mozolesc în fata ta? Si daca esti băiat aceeasi întrebare doar că înlocuiește fete cu băieți. Si nu ai răspuns la întrebare: DE CE ti se par adorabili? Daca vrei iti pot lasa nr meu de tel si să dezbatem subiectul pe whatsapp.

| anonim_4396 explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Sunt fata si nu e absolut nicio problema daca alte fete ar face asta. Mi se par draguti pentru ca ei se iubesc...pur si simplu se iubesc. Cateodata stau si ma gandesc ca doi barbati (gay) se iubesc mai mult decat ar face o un cuplu traditional ca sa zic asa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiar ma doare pe mine ce fac alte persoane, indiferent de orientarea lor sexuala.

| JustStitch a răspuns:

Sunt Pro. Deci Fiecare individ/ă are dreptul sa faca ce doreste, nu condamn pe nimeni.

| BlyeeetAK47 a răspuns:

Pro doar pentru. ca Coalitia pentru familie e o secta plina de nebuni care vor sa interzica internetul (PCR reinvie)... numai zic ca cica vor sa platesti taxe daca nu esti casatorit... pai daca dracu ajung astia in parlament cu majoritate, plangem dupa impozitul pe profit a lui Liviu.

| Live4Ride a răspuns:

Personal nu ma derajneaza, dar as prefera sa nu vad doi gay ca se saruta in public! daca ma intebi personal eu as interzice casatoriile de orice fel si intre femei si barbati happy, Sau as schimba legea prin care unul din cei casatoriti ii revine averea celuilalt happy.

Cat despre bolile cu transmitere sexuala am vazut ca cineva scria ca asa se iau si il/o informez ca SIDA a fost facut in laborator pentru a stopa marirea populatiei dar a fost un esec pentru ca se dorea un virus care sa te omoare foarte rapid si asa a aparut gripa porcina, aviara si altea alea!

Cate despre Relige din partea mea o pot suge preotii in continuate. Religia SUX. Religia e doar pentru fraieri si inculti care cred in povesti! Eu cred doar in ceea ce am vazut cu ochii mei. Daca nu cred ca exista un unicorn ca nu l-am vazut, atunci nu voi crede in Iisus si alti cacati sfinti ca el care au trait acum enspe mii de ani. Sunt povesti de adormit copii. Daca nu ar fi religia ne-am omorat intre noi. nu ca nu o facem inca prin razboaie si bombe puse in toata europa! Exista o singura putere in acest univers si anume Puterea Universului si puterea naturii! Restul sunt balarii in opinia mea!

| Albinuța767 a răspuns:

Așa ziceți voi dar religia interzice asta. Mai uitați-va la TV. Părintele Cristian Pomohaci e suspectat că ar fi vrut să aibă relații cu un băiat de 17 ani. Faza asta e doar in străinătate la noi te da la Spy news daca află ceva.

| anonim_4396 explică (pentru Albinuța767):

Aia e altceva...ăla clar e un pedofil
Plus ca eu nu am treaba cu religia deci...pentru mine nu e o problema o astfel de relatie...

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru RobertG101):

Pedogay :")) rolling on the floor

| GeoforceExperience a răspuns:

Contra rusine sa va fie

| Alexuta921 a răspuns:

Contra, asa apar sida, tbc si alte bloi rare.

| RAY a răspuns (pentru Alexuta921):

Hiv,tbc si alte boli rare nu apar din cauza homosexualilor

| anonim_4396 explică (pentru Alexuta921):

Inseamna ca tu nu stii cum se transmit bolile astea...mai informeaza-tewinking

| Alexuta921 a răspuns (pentru RAY):

Ba da apar si din cauza lor si din cauza sexului in grup.
De la ei a aparut si sexul in grup, awesome.

| Alexuta921 a răspuns (pentru anonim_4396):

Gandeste-te si cum au aparut.winking

| anonim_4396 explică (pentru Alexuta921):

HIV; SIDA; BTS pot aparea si intr-o relatie normala..nu numai la homosexuali

| Speed99 a răspuns (pentru Alexuta921):

Din cauza homosexualilor? Ai studiat anatomia la scoala? Esti o proasta. happy

| anonim_4396 explică (pentru Speed99):

Speed99...bine ziswinking

| RAY a răspuns (pentru Alexuta921):

Zi-mi si mie cum a putut aparea hiv in urma unui sex ca sunt curios

| RAY a răspuns (pentru Alexuta921):

Tu ai trecut vreodata pe la ora de biologie?

| Eduard196 a răspuns (pentru Speed99):

Homosexualii nu se protejeaza cand fac sex si au cele mai mari sanse sa raspandeasca bolile astea. Si nu mai jigni fata boule!

| Eduard196 a răspuns (pentru RAY):

Ba sa stii ca la ei e mult mai usor py ca atunvi cand fac sex nu se protejeaza ca heterosexualii si e mult mai usor de contactat o boala

| Speed99 a răspuns (pentru Eduard196):

Unde ai citit asta? Parca-s animale ba, parca n-au auzit de prezervative. Folosesc protectia exact ca noi, amice.

"Si nu mai jigni fata boule!", oh, the irony.

| anonim_4396 explică (pentru Eduard196):

De unde stii tu ca ei nu se protejeaza?!
Exista protectie ce pana mea

| MegaKills a răspuns:

Pro
Vr sa vb
Wapp