| Elisabeta21 a întrebat:

Hei... Uitati ce e.
M-am culcat cu prietenul meu in perioada fertila, fiind prima zi de ovulatie mare... A fost doar putin, pot spune ca foarte putin. Si ne este teama. S-ar putea intampla ceva rău?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ai uitat sa precizezi ca respectivul test de sarcina pentru a indica un raspuns corect/valid se poate efectua doar dupa trecerea a minim 21 de zile. In caz contrar mai bine faci orice altceva cu acei 15 lei decat sa-i irosesti aruncandu-i pur si simplu pe...apa sambetei. laughing

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Atata timp cat ati folosit prezervativ, nu se poate intampla nimic rau. daca nu ati folosit prezervativ se poate sa fi luat vreo infectie de la el, daca analizele lui nuerau la zi.
Daca te gandesti la sarcina, este posibila, sexul in perioada fertila se face neprotejat numai si numai cand iti doresti o sarcina.

| ania a răspuns:

Mai bine nu mai face sex până nu te căsătorești. Dumnezeu nu te-a creat ca să înduri în fiecare lună stesul ăsta.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru ania):

Acest tip de stres este indurat DOAR de catre cei care sunt PROSTI, fiindca sunt lipsiti de cele mai elementare informatii si cunostinte privind procreerea.

| Violleta2022 a răspuns:

Este un risc mare, ceea ce ati facut voi! Nu are importanta cat de excitati ati fost, sau ca el a ejaculat in experior, se poate ramana insarcinata si cu picatura seminala, de la inceputul partidei sexuale.
Acum trebuie sa astepti venirea ciclului si daca nu apare, la 7 zile de la intarziere faci un test de sarcina.

| Violleta2022 a răspuns:

Binenteles ca se poate sa ramai gravida, atata vreme cat atu avut sex neprotejat in perioada fertila.

| corbulalbrosu a răspuns:

In primul rand nu exista o asemenea "prima zi de OVULATIE MARE". Probabil ca ai dorit sa precizezi ca sexul a avut loc in prima zi a perioadei fertile. Daca aceasta prima zi fertila este cea situata cu 5 zile inainte de data ovulatiei, se poate aprecia ca posibilitatea de a se forma o sarcina ar fi probabil de 10-15% in cazul in care ar fi ejaculat in vagin. Insa in cazul descris de tine, in care nu s-a produs ejacularea probabilitatea de a se forma o sarcina scade foarte mult pana spre aproape IMPOSIBIL. TOTUL depinde de cat este de precisa aceasta determinare a perioadei fertile. Intotdeauna cand se intretine un sex neprotejat exista o posibilitate mai mare sau mai mica de a se poduce o sarcina care nu se poate exclude complet chiar si in cazul celui mai experimentat barbat. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa fi ramas gravida. Nu conteaza cat a durat actul sexual. Nu a ejaculat, dar de lichidul preejaculator ai auzit? Acesta poate aduce, cand apare, o sarcina nedorita.

| ywar a răspuns:

Nu stiu ce ati facut voi acolo, dar sigur tu nu te-ai culcat cu cartea de romana in brate!

| PikaPikaChuChu a răspuns:

Ceva rau inseamna o sarcina?
sanse sunt, dar extreeeem de mici
nu cred ca va fi o problema

data viitoare inhamati-va instinctele daca nu aveti metode de contraceptie la indemana ca doar nu suntem animale din padure sa actionam dupa instinct.
nu e greu sa cobori pana jos sa iei un prezi laughing

| RedBull69 a răspuns:

Nu stiu ce sa spun daca erai in perioada fertila si si-a dat drumul in tine nu spun nimic sa dormi linistata noaptea.

| RedBull69 a răspuns:

Spune data viitoare si tu mai multe detalii dce esti ingrijorata eu nu inteleg dac nu ti facut sex cum sa ramai?

| RazvyEnglezu a răspuns:

Cum iți permiți să numești miracolul nașterii "ceva rău"? Felicitări, apropo.

| Luizamc a răspuns:

Ce înseamnă „doar puțin". Dacă ești 100% sigură că nu a ejaculat înăuntru, nu ai de ce să-ți faci griji, însă un test de sarcină e 15 lei si te scapă de o grijă. Data viitoare---PREZERATIV.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Luizamc):

Ai uitat sa precizezi ca respectivul test de sarcina pentru a indica un raspuns corect/valid se poate efectua doar dupa trecerea a minim 21 de zile. In caz contrar mai bine faci orice altceva cu acei 15 lei decat sa-i irosesti aruncandu-i pur si simplu pe...apa sambetei. laughing

| Elisabeta21 explică:

Am uitat sa precizez, ca nu a existat deloc sperma, nu si-a dat drumul, fiind doar putin excitaţi.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Elisabeta21):

Nu are importanta ca nu a ejaculat in tine, simplu fapt ca si-a introdus penisul in vaginul tau, a facut ca lichdiul seminal din penisul barbatului sa se scurga in vaginul ta, lichid care contine si sperma si daca tu esti la ovulatie (si erai) ai sanse mari sa ramai gravida.
Asta este greseala majora pe care o fac multe cupluri, crezand ca daca nu-i ejaculare in interior, nu pot ramane gravide, din pacate, este nevoie doar de 1 singur spermatozoid ca sa ramai gravida.