| Maria1678 a întrebat:

Hei! Vreau sa imi raspunda doar fete! Fetelor după câte contacte sexuale incepi sa simti placere? Mi am inceput viata sexuala luna trecuta si de atunci am facut sex de 5 ori. Primele 2 contacte au fost dificile, iar restul au fost ok (nu am mai simtit durere si nici senzatii naspa după, dar nici plăcere). Nu simt nimic nici cand imi da limbi. Nu stiu care ar fi problema, prietenul meu are penisul destul de mare plus ca preludiul tine o ora sau chiar mai mult. Mentionez ca am 17 ani si ca facem mereu sex cu prezervativ!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Placerea nu apare dupa un anume numar de contacte, fiindca poti sa o simti placere chiar de prima oara, depinzand doar de barbat, daca are un penis "adevarat" ca marime si stie sa-l manipuleze in vaginul tau si evident daca te excita masiv la PURELUDIU.

Daca ti-ai inceput viata sexuala si nu ai avut inca orgasm vaginal, atunci barbatul ori este neputincios, ori nestiutor, ori anatomic nu are un penis adecvat, ori nu-i capabils atina mai mut, fiindca placerea si orgasmul vaginal se obtin numai cu penisul in vagin.
Cunnilingusul (sexul oral) se face cu limba sau degetul pe clitoris si ar trebui sa simti placere pana la orgasmul clitoridian, dar pentru 2-3 limbi date evident ca nu ai cum sa simti nimic.
Dupa cum vezi sunt mai multe feluri de orgasm: clitoridan, vaginal samd.
Obtii placere cand tu te masturbezi singura?

| just4ubr2015 a răspuns:

Esti tu prea incordata sau el nu stie cum sa te faca sa ajungi la orgasm trebuia sa ai orgasm de la primul contact si de preferat sa o faci mai des la inceput pana se obisnuieste organismul cu el. daca nu simti nimic schimba partenerul inseamna ca el nu stie sa te faca fericita.

| ___x6Rx a răspuns:

Bună! În primul rând, înainte de toate încearcă sa fii relaxată, sa fii în largul tău... partea cu plăcerea, nu cred ca știe nimeni după câte contacte simți o placere. Poate prietenul tău nu se pricepe la oral. Și sa știi ca poate dura ceva timp pana să-ți cunoști corpul. Mărimea nu contează! Contează ce face cu ea, degeaba e mare dacă nu știe ce sa facă.

| anamariabunci2004 a răspuns:

Probabil nu se pricepe el, sau tu esti pres incordata. Recomand lublifiantul pentru o senzatie mai placuta.
Un penis mai mare nu inseamna neaparat un plus. Performanta>>>marimea.
Incercati sa va masturbati fiecare in acelasi timp, unul in fata celuilalt, asa fiecare puteti observa ce ii place celuilalt.