| Oxxxxyyymirooon a întrebat:

De ce nu pot avea orgasm in timpul actului sexual? (Sunt fata) Mi-am inceput viata sexuala acum 2 luni. Primele acte sexuale au fost dureroase doar la inceput,apoi durerea de la inceput a disparut si nu simt nici durere dar nici placere. Pot sa simt un pic de placere in unele pozitii(placere ce dureaza o secunda-doua,nu mai mult) in rest nu simt absolut nimic! ( In pozitia misionarului,de exemplu, nu simt nimic)
Problema nu e in marime cu siguranta. Preludiul nu dureaza mult. I-am explicat o data sa prelungeasca preludiul insa nici atunci nu a mers. Pentru mine sexul a devenit deja plictisitor si neinteresant si il fac pentru ca simt nevoia (sunt si eu om si am nevoi ca toti ). Dar ma frustreaza faptul ca niciodata nu am simtit acea clipa "magica" pana acum.De ce? Cati din voi v-ati mai lovit de aceasta problema?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Motivele ar fi urmatoarele:
1. Baiatul nu este prea dotata, avand un penis mic sau foarte subtire
2. Baiatul nu stie sa satisfaca
3. Lipsa preludiului care-i cruciala in obtinerea unui orgasm clitoridna si pregatirea pentru sexul cu penetrare
4. Baiatul nu poate tine erectia mai mulat vreme din cauza lipsei de experinta
5. Ori lipsa lui totala, fata de satisfactia ta

Din pacate 90% din barbati, habar nu au cum sa-i produca un orgasm vaginal unei femei. Partial, pentru ca ori nu sunt dotati, si partial, nu au habar ca noi nu avem orgasm in acelasi timp cu ei. Unii stiu asta, dar nu au cu ce sau nu se pot concetra sis e scapa pe ei in primele secunde sau minute, inainte ca mancar fata sa fie perfect umezita si pregatita de sex.

| corbulalbrosu a răspuns:

Propune-i partenerului sa intretina un preludiu putin mai lung, care sa fie axat pe masturbarea pasaricii in interiorul vaginului prin ''degetica'', dar mai ales in exterior prin mangaiere, masarea si lingerea clitorisului in cadrul unei cunilitii efectuate cat mai...[rofesionist. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Majoritatea fetelor au problema asta la debutul vieții sexuale.
La voi ciclul de învățare durează mai mult. Mai ales dacă nu ai învățat din timp masturbându-te. Dar nu e timpul pierdut.

| Emma30555 a răspuns:

Ești la început si este destul de normal. Apetitul tău sexual poate ca e mai mic în aceasta perioada de început dar se pot schimba lucrurile în timp. Dacă spui ca simți nevoia înseamnă că îți place totuși

| anamaria82726 a răspuns:

Pai nu trebuie sa ai neaparat orgasm. Tu ti-ai pierdut virginitatea recent, dar viata sexuala nu are legatura cu filmele xxx deloc

| LupuMia a răspuns:

Prin ce treci tu am trecut si eu, probabil din cauza pozitie sau mai stiu ce, la inceput de tot am avut o singura data, eu peste el, dar de atunci nu si eram frustrata de chestia asta, pana am descoperit o super pozitie, nu stiu cum se numeste, dar esti tu peste el, iar el sta ridicat ca si cum ar sta pe scaun si tu peste, iar tu te misti nu el, prijinindu-te de umerii lui cu bratele. Dar trebuie sa te misti un pic pana apare orgasmul. Incearca e super.