| EWRTF a întrebat:

Hei vreau sa va spun povestea mea de dragoste, am fost cu un baiat doi ani de zile l-am iubit enorm de mult si inca o mai fac si acum, ne-am despartit acum 4 luni m-a lasat pentru alta mi-a zis ca vrea ceva nou si ca s-a plictisit cu mine cand mi-a spus cuvintele acestea pur si simplu nu stiam cine e, am crezut ca tine la mine, si chiar imi arata asta dar.a ales sa ma lase, dupa o zi am vrut sa ma duc sa vorbesc cu el sa clarificam lucrurile i-am zis sa ne intalnim asa am si facut dar din pacate el a venit cu iubita lui. am plecat acasa si plangeam cand am ajuns am inceput sa ma tai sa iau pastile zici ca eram nebuna sincer nu mai eram fata aceea cu zambetul pe buze eram alta...cu acea fata el a stat doar 2 saptamani si el singur a venit la mine si mi-a cerut scuze pentru tot l-am iertat. in fiecare zi la scoala ma saruta ma lua in brate si m-a intrebat daca vreau sa ne impacam am acceptat incepusem sa iubesc din nou sa cred in el dar acum cateva zile am aflat ca el mai era cu doua fete ...de atunci plang in truna nu stiu ce sa fac cred ca asta a fost cea mai proasta decizie simt ca vreau sa mor vrea sa-mi faca numai rau mi-a luat prietenii nu mai am pe nimeni sunt singura toti ma critica din toate partile sad chiar il iubesc dar cred ca merit si eu ceva mai bun sad vreau sfaturi ce pot face vreau sa vada singur ce a pierdut ( am 15 ani si el la fel )

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

El ti-a spus de fapt adevarul, dar incercarea lui de a gasi ceva mai bun a dat gres, asa ca incearca sa se reintoarca la tine, vin sarbatorile si nu doreste sa fie singur. Nimic mai mult.

| Emilian65 a răspuns:

Fiind amandoi la 15 ani, inca nu va dati seama ce este aceea o dragoste adevarata.

| Mihailescuioana29 a răspuns:

15 ani... Draga mea, nu lasa ca un nemernic de copil sa iti strice viata, mai ales de la o varsta asa de frageda. Nu te iubeste, stiu ca doare, dar trebuie sa o stii si tu. Si sa iti mai spun inca ceva, baietii sunt mult mai mici la minte decat varsta pe care o au, ei se maturizeaza mai greu. Nu mai plange, ai 15 ani si o viata inainte. Deci chiar nu imi vine sa cred ca o fata de 15 ani a fost inselata. Daca chiar iti doresti sa ai un iubit si o relatie serioasa, cauta-ti un baiat pe masura, de fapt nici nu este corect sa spun cauta-ti pentru ca sti tu " Ce-i al tau, e pus deoparte", va veni acel de care ai nevoie atunci cand nu te estepti.Nu mai plange si fii fericita la 15 ani.

| losseru a răspuns:

Esti din alba?

| loveM a răspuns:

Buna... nu te mai gandii asta, imi imaginez cum te simti. nu te mai gandi la el, gaseste-ti alte activitati, citeste o carte ceva, sau apuca-te de un sport, cunoaste cat mai multe persoane. fa-ti alti prieteni daca pe cei vechi ti i-a "furat" el.
ori de cate ori ti se face dor de el gandeste-te ca e un prost, ca nu te merita, ca te-a facut sa suferi...incearca sa il urasti daca de uitat nu poti.
si fa-ti prieteni, comunica (,) cat mai mult, ocupa-ti mintea cu altceva.
stai linistita ca nu e el ultimul baiat, o sa mai intalnesti si altii. unii mai buni, altii mai rai ca el.winking
ai grija de tine! si nu mai suferi dupa un idiot!winking