| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Am o mica problema. Sper ca aveti rabdare sa`mi cititi povestea. Am fost cu un baiat 8 luni. La inceput(cam primele 5luni era perfect, ne iubeam enorm) apoi a intervenit distanta intre noi. Ne certam mai mereu, i-am gresit de multe ori, mereu ii ziceam sa ma ierte si de fiecare data faceam la fel. Nu prea am stiut sa-l pretuiesc. Dupa 3 luni de certuri am decis sa pun punct. L`am ranit inca o data combindu`ma cu altcineva la doar o zi dupa despartirea de el. Nu am facut`o intetionat. Pur si simplu vroiam sa-l uit, pentru ca il iubeam enorm. Am vrut sa-i arat ca pot si fara el. Apoi am inceput sa vorbim foarte mult la telefon. Se ruga de mine sa ne impacam, imi aducea mereu aminte de clipele frumoase petrecute impreuna. Dar mi-a fost frica sa nu sufar din nou, asa ca il refuzam. Incepusem sa ne intalnim. La inceput eram mai retinuti. Apoi a ajuns o obisnuinta sa ne sarutam de fiecare data cand ma vedea. M`am jucat, nu am vrut sa-i spun ca tin la el cu adevarat. Nu stiu ce simtea el, stiu doar ca mereu ma saruta, ca ma suna, ca vorbeam cate doua ore la telefon seara de seara. Apoi am fost plecata din oras pentru doua saptamani. Vorbeam la telefon mereu. Odata, acum vreo luna, i-am spus ca fac tot ceea ce fac pentru ca il iubesc si mi-a spus "Si eu te iubesc". Abia asteptam sa vin in oras, sa-l vad. Apoi a venit la mine.Ne sarutam, era perfect. Dintr`o data s`a racit, nu ma mai suna atat de des(zicea ca se joaca pe pc, ca e obosit etc). Intr`o seara(acum cateva zile) i-am zis ca il iubesc, ca il vreau inapoi si mi-a zis ca m`a iertat de atatea ori, ca nu stie ce sa zica, ca e foarte confuz. mi-a promis ca o sa ne intalnim si o sa discutam in fata. Apoi m`a cam evitat. A venit intr-o seara cu un amic, ca sa nu`mi dea raspuns. Daca am vrut sa-l pup simplu pe obraz m`a sarutat. mi-a promis ca se gandeste si imi spune. Aseara pur si simplu nu am mai rezistat. i-am scris un mesaj ca imi lipseste enorm, ca il iubesc, ca vreau sa ne mai dam o ultima sansa. M`a sunat(asta dupa vreo 3 ore de la primirea mesajului, zicea ca se joaca cs) si mi-a zis intai ca nu stie ce sa zic, ca daca i-am gresit deja de atatea ori nu mai poate ierta etc. L`am intrebat daca chiar nu mai simte nimic pentru mine si a zis ca nu, nu mai tine la mine. Am inceput sa plang, nu am mai rezistat. mi-a zis ca daca vreau asa, nu e asta decizia finala, ca mai vorbim, ne mai intalnim, si se mai gandeste. Sa nu-l mai stresez mereu cu asta. i-am zis ca nu pot astepta o viata dupa el, si mi-a zis ca daca nu pot asta e tot, sa-l las in pace si mi-a inchis. i-am trimis mesaj apoi ca ma face s asufar enorm si ma doare, dar ca o sa-l uit daca asta vrea, nu o sa-l mai deranjez. La sfarsit i-am zis "Te iubesc mult puiule".
Prietenele mele imi spun ca tine la mine, ca face asta doar sa vada cat rezist eu, ca vrea sa ma incerce. Dar nu mai pot rezista. Toata noaptea nu am dormit, am plans dupa el, azi toata ziua la fel. Eu ce mai pot face? Chiar credeti ca e posibil sa uiti o persoana asa usor? La aproape 3 luni de la despartire(timp in care va vedeati, va sarutati)? Sau mi-a spus totul pentru ca e prea ranit, ca vrea sa ma incerce? Termin cu intrebarile. Voi spuneti`va parerea despre relatia asta, daca are rost sa imi lupt pentru el, sau ce sa fac. El are 21 de ani, eu 16... Cat timp am fost impreuna nu am facut`o niciodata, nu era vorba de asta intre noi. Multumesc tuturor pentru raspunsuri :*

Răspuns Câştigător
| InDePeNdEntGiRl a răspuns:

Buna.eu cred ca se comporta in felul asta pentru ca tu l-ai ranit si vrea sa simti pe pielea ta ce a simtit si el.In acelasi timp 8 luni nu este un timp exagerat de lung, si nu este imposibil sa vrea sa renunte la relatie si la tine.ai gresit si tu a gresit si el pentru ca, daca stia ca nu poate sa treaca peste greselile tale nu trebuia sa se intoarca la tine.Eu iti dau un sfat si sper sa iti fie de folos,in seara asta trimite-i un mesaj in care ii spui ca nu te asteptai la asta din partea lui,dar dragostea cu forza sau mila nu exista,daca a decis ca vrea sa inchida povestea asta tu desi suferi ii respecti decizia.Din momentul asta tu pentru o saptamana (chiar daca suferi)nu il suna,nu ii trimite mesaje,ca si cum nu te-ar interesa nimic de el,daca ai prietene iesi in oras si distreazate,iar daca il intalnesti, intoarceti privirea in alta parte, prefacandu-te ca nu l-ai vazut.Baietilor le place sa fie rugati, dar tu nu face jocul asta, o sa te caute el peste cateva zile.Asculta-ma pentru ca eu am trecut prin asta si stiu ca functioneaza.In cazul in care nu merge, inseamna ca a cunoscut vreo fata si nu il mai interesezi.mult succes

13 răspunsuri:
| alylove15 a răspuns:

OFFFFFF,trista poveste.Totusi u l-ai suparat tot timpul tu ai gresit... daca il iubeai incerca-i sa nu mai faci asa sa te schimbi.Ar fi bine sa il uiti daca ti-a zis ca nu mai tine la tine.

| cupcake02 a răspuns:

Aww, inca un copilas cu inima franta. sad

Răspuns utilizator avertizat
| MuñequitaLoka a răspuns:

Parerea mea este ca lui ii este teama sa nu-l ranesti din nou.
cand ati inceput sa fiti din nou impreuna s-a speriat ca tu il vei putea ranii din nou si a hotarat sa se indeparteze el, prefera asta din teama ca il vei rani iar.
parerea mea este daca ti cu adevarat la el, sa vorbesti cu el fata in fata. si sa-i areti ca-ti pare rau pentru tot si ca vrei sa fi cu el.
si trebuie sa ai rabdare pentru ca atunci cand un baiat se incapataneaza sunt mai groaznici ca fetele, nu vor nici in ruptul capului sa cedeze.

sper sa va impacati si sa fiti din nou impreuna

| allyssa a răspuns:

Eu cred ca el te iubeste,dar din ce ai spus tu,poate vrea sa se razbune un pic pe tine pentru. ca i-ai gresit de multe ori(nu stiu cu ce pentru. ca nu ai spus dar poate el s-a simtit foarte ranit de ceea ce ai facut).nu e posibil sa uiti o persoana atat de usor(stiu asta din propria experienta) si eu nu cred ca el te-a uitat ci pur si simplu e inca ranit si are nevoie de o perioada de timp ca sa-si dea seama de sentimentele lui,sa analizeze situatia,sa se gandeasca daca u chiar il iubesti(ai zis ca imediat ce te-ai despartit de el a doua zi ai fost cu altul si el poate a crezut ca te-ai jucat cu el); poate ii e greu sa creada ca il iubesti atat de mult asa cum zici...oricum ar fi nu cred ca te-a uitat. spune-i ca vrei sa va intalniti,cand o sa stati fata in fata o sa puteti sa va dati seama de multe lucruri; daca o sa te sarute iar asa cum facea la celelalte intalniri atunci lasa-l sa o faca si nu il mai "stresa" cu "ultima sansa"; lasa sa vina totul de la sine. Daca nu te va saruta, nu stiu, incearca sa te apropii tu de el, si sa ii spui din tot sufletul ceea ce simti si vei vedea cum reactioneaza. daca ramane indiferent poate intr-adevar nu mai tine la tine(dar din tot ce ai povestit tu nu prea cred asta) si atunci va trebui sa il lasi in pace chiar daca te va durea foarte tare.incerca! incerca pentru. ultima data sa stati de vorba fata in fata si lamuriti lucrurile pentru ca daca voi chiar va iubiti atunci veti trece peste toate problemele astea si veti fi fericiti. daca nu:"pana si cea mai puternica dragoste se sfarseste la un moment dat".Eu sper sa va impacati love struck happy

| alexutza1183 a răspuns:

Te iubeste dar eu cred ca vrea sa iti dea o lectie pentru ca si tu i-ai gresit sa vezi si tu cum s-a simtit el...fi mai grijulie cu el daca il iubesti cu adevarat si arata-i acest lucru sa se convinga si el si totul se va rezolva, vei vedea...succes sper ca ti-am fost de folos

| alinnephilim a răspuns:

Eu am 17 ani, fosta mea prietena 15 ani. Imi gresea zilnic timp de o luna happy ca sa zic asa. Am iertat-o ca un prost pur si simplu. Dupa o luna am pus punct desii o iubeam enorm. Nu as mai continua cu ea pentru nimic in lume, chiar daca mi-ar spune si Dumnezeu ca ma iubeste. I-am dat prea multe si n-a stiut sa pretuiasca, acu isi aduce aminte de momente si ma omoara cu mesajele, dupa 4 luni. NU o sa ma mai impac cu ea in viata mea pentru ca o sa-mi faca la fel. O iubesc, dar nu o mai pot ierta pentru ca am aflat ca se si droga putinwinking.

| sonyaminia a răspuns:

Deci stiu ca nu e greu sa il uiti dar incearca nu exista alta alternativa si e o diferenta ddestul de mare desigur nu asata este problema el a incercat sa se joace cu tine dupa cate a facut nu cred ca te mai iubeste doar se juaca stiu nu e usor incearca sa il uiti sau vei suferi mult ai pierdut o lupta nu un razboi si oricum ai pierdut unul mai sunt 100 dupa colt.fi tare! plss funda

| Andra_8863 a răspuns:

Esti doar un copil bleg pentru ca tu ai 16 si el 21 nu se poate asa ceva ma intelegi?

| Lussy2 a răspuns:

Eu spun ca te iubeste desi nu suna pre bine daca el are 21 e as spune sa-ti gasesti unul de varsta ta cum are fi cand el va avea 30 tu 25? nu prea mi se pare normal

| missingme a răspuns:

Da si la mine cam aceeasi situatie ..ma place un baiat mai mare tot de 21 de ani. da eu l am refuzat mereu imi place sa l vad decat k un amik mai bine asa... cei mari au obiceiul de a si bate joc. da nu stiu ce sa zik..cred k ar fi mai bine sa l lasi sa vezi ce are de gand daca o sa te caute ..prefa-te dezinteresata pentru cateva zile apoi vezi tu faci cum simtibig grin

| melisqu16 a răspuns:

Sunt aproape sigura ca el a tsinut o vreme la tine pana cand s-a saturat sa se roage sa se umileasca dar totusi a vrut sa lupte sa te castige sa tio intoarka sa te simtii cum sa simtit si el si a reusit nu-i mai da importantabig grinhappy am trait ceva de genu

| justlove007 a răspuns:

Parerea mea este ca tu esti doar un copil cam prostut daca nu te prinzi de ceea ce vrea inseamna ca esti praf...el incearca sa te bage in patul lui asteapta sa ii spui ca vei face si chestia asta doar pentru a va impaca, si crede-ma ca asa e dar sa nu cedezi niciodata.