| SorinaM30 a întrebat:

Heii happy. Am mai pus intrebarea, dar nu stiu de ce n`a fost publicata. Am 57 de kg si as vrea sa mai slabesc vreo 4-5, dar incepe scoala acum [am trecut a 9-a] si habar n`am ce as putea sa`mi mai iau dimineata la scoala...Nu vreau sa renunt la micul dejun, pachet de acasa nu iau, iar de mere si alte fructe sunt satula. Ziceam ca poate imi dati voi cateva idei de ceva ce nu ingrasa si pot lua de la magazine in pauze.batting eyelashes [Scuzati categoria.:-s]

Răspuns Câştigător
| anonimaDeLa3 a răspuns:

Heiii.nu trebuie sa renunti la micul dejun! si nicii la o alta masaa. insaa cina sa fie la ora 6. si dupa pana te culci poti sa mananci un fruct ceva daca iti este chiar foame. fa in fiecare seara abdomene, genoflexiuni, alearga sau pune muzicaa si let`s dance big grin si la scoala poti sa iti cumperi un iaurt de ala cu paiul big grin sau orice altceva. sporrr la muncaa :*:* fa sport si nu te lasa convinsa de tot felul de diete. incearca doar sa eviti grasimile si dulciurilehee hee :*

5 răspunsuri:
| Missdaydreaming a răspuns:

Micul dejun e cea mai importanta masa a zilei! La scoala poti sa-ti iei... Ei bine, ceva sanatos nu se ia din magazinul scolii oh go on oh go on Ia-ti de asa o bucatica de piept de pui pe o felie de paine prajita, o caserola cu o salata de care iti place tie... Chestii facute in casa, in magazinul scolii sau de pe langa scoala nu ai nimic sanatos!

| Erika:) a răspuns:

Hei:*. Nu trebuie sa renunti la micul dejun, ci la cina. La pranz mananca carne de pui nu de porc si nu manca cartofi mai ales prajiti incearca sa combini carnea cu salata. ( stiu ca este greu sa nu mai mananci nimic de la pranz pana in ziua urmatoare dar eu am asa am facut si am ajuns de la 57 de kg la 51)

| CristianM a răspuns:

Nuci,caju,migdale,alune de padure,toate sa fie crude.
@Erika asta inseamna infometare,si nu e cea mai buna solutie de lunga durata,te tine ce te tine si dupa mananci pana nu mai poti,cat timp nu mananci junk food si faci sport nu e nevoie de infometare,btw mancarea de dimineata este cea mai importanta incearca sa mananci acasa si la scoala sa iti iei ce ti-am zis mai sus, si totusi incearca sa iti iei pachet la scoala, nu e nicio rusine.

| SorinaM30 explică:

Multumesc pentru raspunsuriii >big grin

| Econatura a răspuns:

Produse cu indice glicemic scazut - folosite in dieta Montignac http://www.montignacshop.ro/pages/produse-cat-2