| oRaluca a întrebat:

Heii.
Am o relație de aproape 2 ani, eu cu iubitul meu ne înțelegeam bine până când a apărut o fată în cercul nostru de prieteni. De prima dată a început să se dea la iubitul meu și chiar în fața mea straight face, nu cred că există zi să nu vorbească cu el, eu am încercat să ignor asta dar i-am spus iubitului meu și el a început să îmi reproșeze că eu sunt prea geloasă și că mi se pare. Dar chiar nu mi se pare, mereu când ne săutăm sau ne ținem de mână ea se uită urât la noi și pe mine chiar m-a bârfit odată. Chiar nu știu ce să fac, nu vreau să îmi pun în pericol relația, ce credeți că ar trebui să fac?

Răspuns Câştigător
| Stefanyax0 a răspuns:

Păi, în primul rând încearcă să îl ții pe iubitul tău departe de ea, dacă nu merge atunci spune-i ei în față să vă lase în pace și dacă nu merge nici așa atunci bate-o laughing!

3 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Nu iti ramane decat sa astepti, sa taci si sa observi. Din detaliile pe care le dai tu, daca insisti pe tema asta o sa devii personajul negativ al filmului, o sa fii "isterica aia" care isi imagineaza diverse lucruri si exagereaza. Pe de alta parte, daca stai deoparte, e posibil ca tipa aceea sa se interpuna intre voi, dar asta s-ar intampla doar din vina lui, pentru ca e nesimtit si ii "da nas", ii place. Dar daca se intampla asta, oricat de rau ti-ar parea tie, eu zic ca exista si o parte buna, pentru ca afli ce fel de om e, nu te merita si nu te iubeste asa cum sperai tu. Deci, fii desteapta si daca il pierzi in favoarea ei, de fapt nu ai pierdut nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubitul,ne intelegeam bine, relatia, repros,. raluco? cand exista dragoste toate astea nu au ce cauta. iubirea este totul poate aparea si zana zorilor pe aproape.ea e fata si el e bou.tu cauta-ti iubirea adevarata.o sa o cunosti.lasa boul.a gasit o vitica si zburda cu limba scoasa dupa ea, dand vina pe tine.relatie cu iubitul? sa nu mai spui asa.o frumoasa poveste de dragoste cu iubitul. fara 2 ani.vesnica.aia e iubire.

| Balchievscaia_Gabriela_1992 a răspuns:

Fii smechera... aplica aceleasi arme in potriva ei