| oanasunshine a întrebat:

Heiihappy. am si eu o miica problema. Mai demult, mai exact in vacanta de iarna si 1-2 saptamani dupa ea, un baiat din scoala, cu un an mai mare, vorbea tot timpul cu mine pe mess, era super dragut cu mine, si dadea semne ca ma place, de fapt, eu eram sigura de lucrul asta. Doar ca eu nu-l vedeam decat ca pe un simplu amic. Acum s-a intors roata...imi place mie de el dar nu prea mai vorbim asa de mult. Vorbeam aproape zilnic dar de la un timp s-a racit. El tot incerca sa imi arate ca ma place, si m-am prins de chestia asta dar am vrut sa vad daca imi spune el asta, dar se vedea ca e si un pic timid si cred ca a renuntat. Acum nu stiu ce sa fac ca sa ma apropii din nou de el.sad Niste sfaturi? Fundaa.

4 răspunsuri:
| butt3rfly16 a răspuns:

Ai putea sa-l bagi frumos in seama si sa-l intrebi ce mai face, ce mai este nou de cand nu ati mai vorbit.Sa cauti subiecte care stii ca ii plac, sa va "jucati" chestii amuzante prin intermediul carora sa va cunoasteti mai bine si daca vezi ca accepta si iti raspunde la invitatie atunci vei stii cum sa-l abordezi si despre ce sa vorbiti mai exact.Incearca sa-i arati ca iti pasa de el si ca lucrurile pot reveni la normal cu putin efort.Baftawinking

| spiniii a răspuns:

Pai cred ca ar trebui sa te dai si tu la el ca sa-i dai de inteles ca il placi,asa o sa vada ca incepi si tu sa-l placi si o sa-si puna un semn de intrebare."oare ar vrea sa fie cu mine?". daca e pe mess sau din astea, intra si tu in vorba cu el, nu astepta sa faca el totul.si asa incetul cu incetul o sa vezi ca o sa inceapa sa se apropie cat mai mult de tine[si tu de el] si poate poate...iese ceva! bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca-i place de tine dar a vazut ca nu prea ii dai mare importanta si probabil ca l-ai si refuzat de cateva ori de a iesi cu el prin oras si astfel s-a plictisit si de aceea a incetat sa mai vb cu tine. Ca sa te apropii de el incearca sa vb din nou cu el si invita-l in oras sigur nu va refuza oferta happy...o sa vezi ca o sa de-a roade

| Silviu_Dany_1995 a răspuns:

Intrii si tu pe el pe mess...Si ii zici pe fata!winking Tot ce simti pentru el. daca mere bine daca nu asta e, nu ai nimic de pierdut big grin Ori de alegi cu el, ori ramai tot asa laughing))