| anonim_4396 a întrebat:

De la un timp ma intelegeam foarte bine cu un amic, vorbeam etc si-mi dadea semne ca ma place. Si cand colo, prietena mea cea mai buna imi spune ca el i-a spus pe mess ca o place mai mult decat ca pe o amica.sad Acum imi dau seama de ce statea cu mine si vorbea, vroia sa fie cat mai aproape de prietena mea.sad Ei sunt amici de mult timp, se cunosc de cand erau mici, si nu as vrea sa le stric "relatia in devenire", insa e foarte greu. sad

4 răspunsuri:
| eugem35 a răspuns:

Ia incearca sa stai de vorba cu el si sa vezi ce face el si cata incredere ai in prietena ta, bafta

| pufulik a răspuns:

Si prietenul meu la inceput a facut asa cu verisoara mea. a stat cu ea cateva zile si apoi a venit la mine.am inceput o rel cu el pentru ca il placeam. a durat aproape 5 ani. o relatie f fr.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oricum, el a recunoscut ca o place. deci prietena mea nu minte.

| crisss_5134 a răspuns:

Ai incredere deplinha in prietena ta? Esti convinsa ca asa i-a spus baitul acela? Ai stat de vorba cu baiatul "norocos"? I-ai spus ce simti pentru el? Daca toate intrebarile raspunsul e da atunci nu poti face alceva decat sa accepti situatia desi stiu ca e foarte greu ca si eu am trecut prin acelasi lucreu...:*, dar daca toate raspunsurile la intrebari sunt de "nu" atunci ar trebui sa ai incredere in tine si sa te duci la acel baiat si sa vorbesti cu el deschis... daca esti mai rusinoasa atunci roga-ti o prietena adevarata sa te ajutewinking

Good luck.

C.