| Iirinaa a întrebat:

Heii :* Am un prieten nu de foarte multe zile, dar simt că mă evită şi mie îmi place de el. Spune ca mâine să ne întâlnim, dar până la urmă tot intervine ceva. de 2 ori m-a chemat să ne întâlnim şi de fiecare dată intervine ceva. ar trebui să mă îngrijorez? adică mă evită? vorbim destul de des îi trimit mesaje, el mă sună şi vorbim. oare mă evită? :d SI DACA VROIA SA SCAPE DE MINE DE CE A VRUT SA FIM IMPREUNA?

Nişte sfaturi

dau fundăăă! :*

scuze dacă am ales categoria greşită.

Răspuns Câştigător
| がさいゆの a răspuns:

Buna.S-ar putea sa incearca sa te evita, dar cum ai spus ca sunteti impreuna de cateva zile ai putea sa iti faci repede o idee gresita despre el.Probabil ca ar vrea sa puna niste idei cap la cap, probabil ca ii este frica si de asta tot anuleaza intalnirile.Nu trebuie inca sa il suspectezi de ceva, dar niciodata nu este prea tarziu sa iei masuri intro relatie.Incearca sa il ''pisezi'' mai mult, adica sa zici gen daca nu ne intalnim azi ma supar pe tine. Sper ca ti-am fost de ajutor.

8 răspunsuri:
| TąNyą a răspuns:

Pentru o fata, ca sa atraga baiatul de langa ea, cel mai bine e sa nu-i arate foarte des cat de mult il place,iubeste. E bine ca noi,fetele, sa fim uneori indiferente si rele pentru ca asa baiatul isi va trezi interesul. Niciodata nu trebuie sa le dam mura-n gura tot. Atunci cand ii arati cat de innebunita esti dupa el, el se va umfla in pene si o sa inceteze sa te mai caute asa mult din mai multe motive : se crede sufocat, crede ca sentimentele lui pentru tine nu sunt aceleasi,se crede superior tie, etc...
Deci cel mai bine e sa-l cauti tu mai rarut ca sa-l faci pe el sa te caute mai mult. Acest lucru m-a invatat o persoana matura care stie despre ce vorbeste si crede-ma exact asa si e.

Si eu eram inainte innebunita dupa prima mea dragoste si el imi dadea cu jet, iar acum, cu iubitul meu, pun in aplicare acest sfat si crede-ma ne intelegem foarte bine si isi doreste mereu sa iesim si sa fim unul langa altul.

Sper ca te-am ajutat, xoxo.

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Astfel de baieti sunt dificili. Incearca sa ii arati ca te deranjeaza asta. Nu prea e semn bun.

| indragostituspun a răspuns:

Poate te evita..doar poate e timid si nu stie cum si ce sa faca cand este afara cu tine

| neutrino a răspuns:

Prima data te face jucaria lui si apoi se va juca cu tine asa cum va dori el.

| h3r a răspuns:

Propune-i tu acum să vă întâlniți.
Dacă te evită și acum, e clar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate nu e sigur pe el...
de ce sa va tot complicati intreaba-l si vei afla raspunsul happy

| karsivan a răspuns:

Este timpul sa-l eviti si tu, cand spune ca vrea sa va intalniti amana si tu si vorbeste mai rar, nu-i arata ca esti disperata, daca este interesat atunci va insista el daca nu, cauta-ti altul.

| 7639781254 a răspuns:

Cand propune el sa va intalniti, spune-i ca esti ocupata ca sa vada si el cum e.