| igotlove a întrebat:

O sa incerc sa povestesc cat mai pe scurt ca sa nu scriu aici romanelaughing deci de curand am incheiat o relatie de 2 ani..si va dati seama cum ma siteam, dezamagita ranita bla bla si, am cunoscut un baiat de care, la inceput nu prea imi placea, dar avand in vedere starea pe care o aveam am zis ca hai sa incerc..am vorbit pe mess, apoi am facut schimb de numere, si am inceput sa vorbim prin mesaje, la telefon etc..am incercat de cateva ori sa ne intalnim dar de fiecare data intervenea ceva..si intr-o seara m-a sunat, am vorbit si m-a intrebat daca vreau sa ne vedem, ca e singur acasa, si ca vrea sa ne intalnim..am acceptat..am mers la el, la inceput am stat, ne-am uitat la televizor apoi a facut el primul pas, si am inceput sa ne sarutam si tot asa cred ca vreo doua ore ( tin sa precizez ca nu am facut nimic pentru ca nici-unul nu a vrut ) in fine. apoi a venit timpul sa plec, ma condus pana afara, m-a pupat de plecare..eu eram super bucuroasa ca ii place de mine, ca mi-am gasit pe altcineva..si a doua zi socstraight face imi sa sms si imi spune ca isi cere scuze dar crede ca e mai bine sa ramanem amici ca nu va merge o relatie..nu stiu ce la facut sa ajunga la concluzia asta..au trecut in jur de doua saptamani de atunci si eu inca ma gandesc la el. oare mai merita sa mai incerc o data sa ma bag in seama cu el? sa ii trimit un mesaj si sa ii spun ca ma gandesc la tine sau ce simt? astept sfaturi...multumesc!

Răspuns Câştigător
| nice67 a răspuns:

Daca te vrea te cauta daca nu, lasa nu mai pierde timpul nu e nevoie sa acordam atentie celor ce n-o merita. fii curajoasa! happy

14 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Idem cu @neutrino!
Nu te-a placut per ansamblu. Ca de pupat e una si o relatie e alta!
Uita-l si cauta altul! Sa incepi o relatie cu cineva ranit din dragoste, cum esti tu, nu prea convine nimanui. Sa se gandeasca ca tu esti cu el si cu gandul la fostul!

| RedAppLe a răspuns:

Sincer,cred ca vroia sa faca sex cu tine si atat...Deci un amarat oh go on nu te merita.Si pentru CrazySoursD, nu toti sunt asa happy doar ca trebuie sa stii unde sa ii cauti happy.

| igotlove explică (pentru RedAppLe):

Si eu prima oara tot la asta m-am gandit.dar cand eram pe pat si sa sarutam si bla bla mi-a zis "hai sa ne oprim pentru ca nu vreau sa se intample altceva" si bineinteles ca nici eu nu vroiam asta......deci e clar ca nu era vorba despre sex

| DeeaMarry a răspuns:

Cred ca meriti macar o explicatie pentru reactia lui. Suna-l si intreaba-l ce s-a intamplat, de ce s-a schimbat peste noapte.

| adriana996 a răspuns:

Da,de ce nu? I-ai putea da un sms in care sa-i spui cum te simti si ca nu intelegi pur si simplu de ce crede el ca nu ar merge o relatie. Spune-i ca nu crezi in povesti din astea gen "nu merge o relatie" ..trebuie sa fie un motiv mai bun. Din moment ce ati vorbit atat, te-a sarutat si toate alea nu cred ca asta este adevaratul motiv. Fii mai indrazneata! Meriti sa stii adevaratul motiv si crede-ma ca nu merita sa-i spui chiestii gen "ma gandesc la tine". I-ai putea spune pur si simplu ca ai ramas oarecum socata de cele intamplate si chiar daca au trecut 2 saptamani te tot gandesti cu ce i-ai gresit. Spune-i ca nu vrei sa insisti dar macar intreaba-l daca i-ai gresit cu ceva. Hai te pup!:* Mult succes ( vreau de curiozitate sa-mi trimiti un mesaj privat si sa-mi spui ce ti-a zis)
pa, pa!

| igotlove explică (pentru adriana996):

Problema e ca nu mai am numarul lui de telefon.l-am sters in ziua in care mi-a dat mesajul...in cazul in care imi iau inima in dinti si ma hotarasc sa ii spun, sa fac rost de numarul lui? sau sa ii trimit un mesaj pe facebook? :*

| CrazySoursD a răspuns:

Foarte urat din partea lui. In primul rand, ti-a dat un sms amarat. Nu mai il baga in seama, e un nimic. Asa sunt baietii astia, imaturi. Nu mai merita nici o privire de la tinehappy

| Keyko a răspuns:

Cred ca el are un motiv. nu stiu ce aveti voi unele fete, dar nu stiti sa fiti mandre. unde va lasati ma demnitatea? nu te ruga de el. cum ti a placut de el poate sa iti placa de oricine. ca doar nu il iubesti pana la punctul de a te marita cu el. poti sa incerci sa ii trimiti un mesaj in care sa ii spui ca incepusei sa simti cv pentru el, dar deoarece el a incheiat relatia dintre voi tu nu o sa il astepti toata viata si o sa cauti pe altul.
pai ce draga? noi suntem mai proaste ca ei? noi sunt fiinta mult mai inteligente si dezvoltate ca ei. nu te umili! asculta-ma! e lumea plina de baieti!

| neutrino a răspuns:

Ai picat primul examen.

| igotlove explică (pentru neutrino):

In ce sens? la ce anume te referi?

| neutrino a răspuns (pentru igotlove):

Cine merge acasa la baiat la prima intalnire?

| shadowmaster12 a răspuns:

Ce superficial poate sa fie baiatul asta...stiu ca e greu sa pierzi pe cineva cu care ai fost 2 ani dar nu fi atat de disperata incat sa te avanti in relatii nepotrivite, nu cred ca mai are rost sa il cauti pe baiatul acesta odata ce ti-a demonstrat ca nu tine la tine

| Marianacebanmary a răspuns:

Sall ma numesc mariana. te-as putea ajuta cu un svat. trebuie doar sa astepti sati scrie el sau poate sa-l faci sa fie gelos apoi el va vedeam ce a pierdut si poate se va indragosti si posveti fi impreuna. trebuie sa faci asa ca sati atraga atentia dar daca te gindesti la el inseamn ca simti ceva pentru el si nu trebuie sa pierzi niciodata

| katharina a răspuns:

Parerea mea este sa mai incerci odata. poate acum el isi va da seama ca tie iti place de el. poate o sa puteti sa aveti o relatie.parerea mea este sa incerci ca nu iti ia nimeni gatu pentru o incercare.niciodata nu spune niciodata pentru ca nu stii ce iti rezerva viitoru.bafta in continuare si mult succes in viata