| anonim_4396 a întrebat:

Heii, as vrea sa stiu daca exista pe aici persoane care nu au pe nimeni si sunt triste, iar daca da voi ce faceti mai exact sa va simtiti mai bine? Ati incercat sa comunicati cu altii sa va faceti prieteni, daca da, cum a fost? (ps daca esti o persoana trista si fara prietenii mi-ar face placere sa mai vorbim)

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dacă n-ai pe nimeni înscrie-te în tot felul de activități și grupuri în care să ajungi să cunoști oameni iar acolo nu sta tristă și tăcută în colțu tău ci du-te și comunică cu cât mai mulți sau măcar alege o persoană și concentrează-te pe ea

| OldSoul a răspuns:

Eu ma duc si flirtez cu diferite chelnerite rolling on the floor

| Goete a răspuns:

Eu nu am pe nimeni... nu sunt trist de fel, dar de multe ori imi vine un val de tristete, atunci imi sun vreun prieten sa iesim, sau cateodata imi lipseste o pereche, atunci mi-o iau in mana si mi-o frec...
Putem vorbi, daca vrei

| CosminFlo a răspuns:

Nu sunt o persoana trista, ba din contra chiar cat de cat fericita si putin narcisista laughing
Nu prea am timp de tristete, dimineata munca, dupa amiaza scoala laughing
Sunt extrovert, automat ma simt bine in prezenta oamenilor (cu care ai ce sa vorbim), la scoala este un vibe super caterinca si fain, pana si profesorii fac caterinca (unii).
Dar trebuie sa recunosc, inainte eram putin trist deoarece mergeam la liceu (acum l-am terminat) si pentru mine liceul a fost naspa rau, in acea perioada aveam putini oameni cu care ieseam. O greseala pe care o faceam, stateam foarte mult la calculator, aveam niste prieteni virtuali, ceea ce nu recomand...
Ce m-a ajutat a fost muzica si hobby-urile.
Dupa ce am terminat liceul eram fericit ca am scapat, cand a inceput si munca si liceul, automat aproape in fiecare zi, eram plecat, cunoscand persoane noi, te deschizi si tu, automat esti mai fericit.
Concluzie: Iesi afara, intalneste persoane noi, sau daca nu poti, descopera-te pe tine!

| Alexandr1onnn a răspuns:

Mă interesează propunerea!

| Theairhead a răspuns:

Nu stiu eu is intr-o situatie complicata ma simt ca si cum toti prieteni care i-as avea nu le pasa de mine si la fel incep sa ma simt si cu iubitul meu..ma simt cateodata destul de trista as vrea sa vorbim sincer si sa imi fac prieteni noi!