| Anessssss a întrebat:

Heii buna! Stiti, eu am fost cu un baiat cateva lui apoi ne-am certat, nu ne-am mai vorbit, apoi iar incepeam sa vorbim si tot asa. Acum am inceput iar sa vorbesc cu el si mi-am dat seama ca eu inca tin la el. Ce nu pot eu sa inteleg este de ce mai tin la el din moment ce mi-a facut mult rau, nu fizic si sentimental. Azi imi spune ca ma iubeste, maine daca se supara pe cineva, se supara si pe mine si ma doare cel mai tare ca stiu ca la inceput a tinut la mine. Acum ma gandeam sa voerbesc cu el intre 4 ochi si sa-i spun ca eu inca mai tin la el si daca e dispus sa mai lase de la el si daca crede ca ar putea sa mai tina la mine sa ne impacam, daca nu... Prietenele mele mi-au spus ca nu e bine sa fac asta sa nu cad de proasta, dar eu asta simt ca trebuie sa fac chiar daca va iesii ceva rau. Ajutati-ma va rog cu niste pareri, ceva pentru ca nu stiu ce sa fac. M-am gandit chiar sa vorbesc cu psiholoaga scolii despre chestia asta.

2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Stii cum sunt strugurii? Astia de masa, ce buni si gustosi sunt, dar sunt si struguri de la vita salbatica, aia is acrii si iti strapezesc gura...

| oanard174 a răspuns:

Daca tu ii vei spune tipului ca tii la el si vr sa fiti impreuna,e ca si cum ai astepta un raspuns de la el daca vrea sau nu,e bine sa incerci sa vorbesti cu el dar,nu sa-i spui tot ce simti,trebuie sa mai lasi si ceva pentru tine,daca o sa stie tot ce simti pentru el, o sa faca tot asa, de ce? pentru ca stie sa il iubesti si poate sa fie oricand cu tine, poti vorbi cu el, sa-i spui ca vrei ceva serios.dar eu iti spun un lucru (ciorba reincalzita nu merge). oricum sper sa se intample ceea ce-t dooresti si sa va fie bine, succes.