| CarmennnLove a întrebat:

Heii big grin deci olimpiada la limba si literatura romana clasa aVII a s-a dat in vreun judet pana acum?big grin ( intrebarea adv este : Ce gen se da? liric / epic?:-s )FUNDA! scuze de categ.

Răspuns Câştigător
| ghineanamaria a răspuns:

Eu sunt clasa a 7a si am dat olimpiada cu cei din a 6 a si ni s-a dat gen liric.Acum nu stiu daca vi se da la fel.In marea majoritate trebuia sa comparam 2 poezii. Funda?

1 răspuns:
| Pagutzzu_Pagu_1968 a răspuns:

Gen liric sunt mai mult ca sigur ca acest gen va da pentru ca am participat si eu si i-am intrebat si pe ceilalti si le-a dat la fel