| beea22 a întrebat:

Heii deci am o intrebarehappyAm fost cu un baiat impreuna timp de 4 luni.Cred ca a fost singurul de care m-am indragostit cu adevarat.Asa apoi m-am despartit de el din motive personale. Pur si simplu nu mai mergea.Si am hotarat ca e mai bine pentru amandoi.Desi el nu s-a impacat cu aceasta idee.Tot anul scolar m-a sacait si s-a dat la mine.Chiar am avut niste probleme iar parintii mi-au interzis sa mai am vreao legatura cu elstraight faceAm fost de acord si am inceput sa il evit. Apoi el a vrut sa ne impacam si mi-am amintit de ce i-au zis parintii si l-am refuzat. Acum el este cu o prietena buna de-a mea impreuna.Am aflat ca ea a facut primul pas.Desi cred ca ea este impreuna cu l pentru ca vrea sa il faca gelos pe fostul ei prieten.Decand este cu ea ma simt foarte prost. El tot sta cu mine, filtram etc etc.Ieri am vorbit mult intr-un parc apoi cand am plecat pana la un magazin a venit dupa mine cerandu-mi sa ii cumpar un produs.Cand i l-am dat mainile noastre s-au intalnit si m-a privit intens.Simnt ca inca sunt indragostita de el. Dar nu stiu ce voi face cu parintii deoarece ei mi-au zis clar sa nu ma impac cu el.Mama lui ma adora si este o perosana de nota 20. Dar daca ma voi impaca cum ma voi vedea cu el.Nu imi place sa imi mint parintii.Cum o sa procedez.Nu pot trai fara el si pur si simplu nu stiu ce voi face.Va rog nu va bateti joc. Dat-mi un sfat si va dau funda si vot sau ce vreti voi:*

Răspuns Câştigător
| fatality18 a răspuns:

Te ajut si pe tine:
1 Le poti spune parintilor cand mai stati la o intrunire, la masa ceva ca el te place si iti tot cere sa vorbesti cu el
2 Daca ai zis ca ei nu sunt de acord, vor fi inca de aceeasi parere, dar le vei spune ca tie nu iti place sa se roage lumea de tine
3 Le poti spune sa ii dea o sansa este un baiat de nota 20 si nu vor avea probleme cu el
4 Poate nici aici nu vor fi de acord (asa ca sa ii faci sa inteleaga, le poti spune : -puteti sa imi spuneti ce sa fac cu viata mea dar cu viata intima nu are nimeni nici un drept ) asa nu e neaparat doar daca e cazul
5 Incerci sa ii spui baiatului ca parintii nu sunt de acord cu relatia
6 Daca vrei si doresti si nu iti este frica ca o sa stai in ca sa 5 ani laughing poti sa il inviti la masa si daca el este un tip bine crescut va face ce va fi mai bine de ex : ii va aduce mamei tale o floare si tatalui tau (nu stiu orice acum nu imi vine in minte )
6 Si cand va pleca sau cand ii vezi intr-o dispozitie placuta le poti spune : Dragostea nu are varsta si nu are limite, de ce nu ma lasati sa imi traiesc viata langa acest baiat, poate nu el va fi alesul vietii mele dar trebuie sa inveti din orice relatie ( incearca sa plangi cand le spui are un efect mai bun)
7 Cred ca daca iai zapacit atata vor incerca sa il accepte
8 tu ii vei spune lui ca l-au acceptat (daca nu stie baiatu este si mai bine )
9 (daca poate in cadrul mesei festive la tine acasa te poate cere de iubita de fata cu toata familia si in tine va sta toata baza)

Eu sper ca te-am ajutat Bafta sper sa meargawinking

12 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Nu trebuie sa-i minti, intreaba-i daca ai dreptul sa iubesti, doar atit.Va fi de ajuns.

| sylar2007 a răspuns:

Nu ti se pare ca nu esti corecta? cum si-a gasit pe alta cum,, cred ca mai sunt indragostata de el''las-o sa fie cu aia poate aia nu isi baga parinti atata in seama. E betiv? te-a batut? a profitat de tine? nu inteleg ce au parinti cu el.Parinti tai gresesc, daca relatia cu el e o greseala asta e, din greseli invatam. Daca il iubesti nu ii bagi in seama pe ai tai e viata ta nu a lor! SA IUBESTI NU E CEVA GRESIT. ei nu vor fi toata viata alaturi pentru a te ajuta sa nu intri in bucluc tocmai de asta trebuie sa te lase sa inveti ce e bine si ce e rau! dar repet pana sa isi gaseasca el pe alta tie nu iti ardea de el acum cand si=a vazut de viata hopa inca il iubesti! daca il iubeai nimic si nimeni nu va despartea ASTA E IUBIREA!

| Azµre a răspuns (pentru sylar2007):

Imi place cum gandesti

| sylar2007 a răspuns (pentru Azµre):

Ma bucurhappy

| Azµre a răspuns (pentru sylar2007):

Ai vot de la mine

| sylar2007 a răspuns (pentru Azµre):

Iti multumesc din suflethappy

| mat31new a răspuns:

Spor la "filtrat".

| Azµre a răspuns:

Odata ce respectivul este cu alta acum si prietena de-a ta las-o asa ce-a fost a fost... daca v-ati certat si v-ati despartit a fost un motiv.nu inteleg de ce mai trebuie sa dezgropi mortii la urma urmei? daca il iubeai atat de mult nu-i dateai papucii de la bun inceput sau ii dateai si va impacati. DIn pct meu de vedere motivul a fost cu totu si cu totu altceva n-a fost doar o simpla jignire eu asa vad lucrurile. Acum nu inteleg sunt o gramada de baieti pe pamantu asta de ce tocmai el?
Multa Bafta!

| ionutzicamariuca24 a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai si spune-le ce simti tu pentu acest baiat! daca vei sti sa le explici te vor intelege!
Bafta multa cu baiatu, iar daca nu ai lasa ca mai sunt baieti!

| andreyyya a răspuns:

Pai nu te mai gandi atat la ce vor spune parintii tai. Daca iti spun in continuare ca nu sunt de acord cu el intreaba-i daca ei nu s-au casatorit din dragoste? In fine e viata ta, daca il iubesti lupta pentru el, doar nu o sa stai toata viata cu parintii, nu?

| FeelTheHappines a răspuns:

Cred ca tu ai de ales, parintii iti vor doar binele insa nu pot gotari pentru tine. Discutia e cel mai bun mijloc de a ajunge la un compromis. Insa inainte ca sa vorbesti cu parintii tai, mai gandeste-te inca odata daca sa fii cu el e cu adevarat ceea ce iti doresti. Am facut si eu o asa greseala, m-am lasat complesite de dorinta si pasiune pe care le-am incurcat cu iubire. Odata ce relatia voastra nu a mers mai inainte, nu este garantie ca va merge bine acum. Gandeste-te bine, si nu lasa altii sa hotarasca. Succes

| alecia a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai si spune-le ce simti tu pentru acest baiat, ca il iubesti destul de mult ca sa poti sa ii mai dai o sansa. Funda?