| anonim_4396 a întrebat:

Sunt de o vreme, confuza. Sa va povestesc.
- de o vreme, simpatizez un baiat... prietenelor mele le-a zis ca sunt draguta, si frumoasa si chiar mi-a cerut prietenia (insa pe mess, iar mie nu imi plac chestiile astea asa ca am zis NU hotarat) asta s-a intamplat inainte de vacanta de vara, intre timp, mi-a trecut... acum aceleasi sentimente au revenit, doar ca mai simpatizez un baiat, ceva mai dragut, dar nu il cunosc asa binehappy. Si acesta, i-a spus unei prietene de-ale mele (cu care a si fost saptamana trecuta doar 3 zile) ca sunt frumoasa si ca ma place, iar asta s-a intamplat tot inainte de vacanta.
Prefer un baiat direct si sa-mi spuna ce simte, fara frica ca il voi refuza sau ignora. Acum, imi pare rau ca l-am refuzat si pe primul si pe al 2-lea, insa nu stiu ce simt, oare as mai avea sanse la vreunu? Vreau sa-i cunosc mai bine, momentan... dar aman2 ma ignora efectiv in ultimul timp, primul nici nu ma saluta... dar acum o saptamana ma lua in brate.
Nu stiu ce simt, ce fac sau ce zic in prezenta lor, ma pierd. Dar cui sa-i atrag atentia? Ce simt de fapt? Helpp.
Fundaaa!

Răspuns Câştigător
| Trolozaur a răspuns:

Vezi, si dupa cand parerea generala este ca femeile sunt proaste va suparati...

| FamousGirl4 a răspuns (pentru Trolozaur):

rolling on the floor). Mi-a placut asta... asta este, acum mi-a trecut, nu mai vreau nimic. Multumesc, te pup!:*

4 răspunsuri:
| Adryan17 a răspuns:

Sunt de acord cu tine ca daca un baiat sau o fata iti zice pe mess ceea ce simte, este egal cu zero. Insa nu procedezi bine spunandu-i "NU" direct. Poate persoana respectiva e foarte timida, abia isi gaseste cuvintele si nu poate sa se exprime bine. Cel mai bine e sa-l faci sa-ti spune face to face ceea ce simte.
Acum ce sa faci tu, ei bine petrece timp cu baietii pe care ii simpatizezi mai mult, socializeaza cat mai mult cu ei si cunoaste-i cat mai bine, vezi daca sunt timizi, poate vor doar sa faca glume sau poate ca sunt seriosi. Vezi cu cine te intelegi cel mai bine, cine te face sa zambesti mai mult si cine e mai aproape de sufletul tau. Nu uita ca pe langa fizic si interiorul conteaza. Multa bafta happy

| neutrino a răspuns:

Ai dat aici alarma necesara si sper ca se vor gasi multi doritori pe care i-ai sensibilizat, si-ti vor transmite toata dragostea lor.

| Danysan a răspuns:

Cred ca datorita irascibilitatii tale o sa ai numai probleme -ce era asa de nasol daca ti-a zis ca te place acolo -unii poate nu au destul Curaj sa o faca in mod direct, se poate sa vb sincer.Plus ca apoi puteai sa vb cu el la tel si sa iti spuna ceea ce simte nu era asa de greu. Cred ca ar fi bine sa intrii cu el in vb -ma refer la baiatul de care ziceai prima oara -Te place dar ideea e sa dai si tu ceva de la tine -ca daca unu e dulce si altu e acru -nu o sa mai iti faci tu iubit -poate cand o sa devii baba si nu o sa te mai bage nimeni in seama.Chiar nu va inteleg -uneori daca un baiat va spune pe bune ca va place nu vre-ti sa credeti si asta e dureros.