| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPUhappy! Am nevoie de sfaturile voastrebig grin!
Acum 2 ani am cunoscut un baiat dar vorbeam doar foarte putin (buna! cf? bine. tu?-ceva de genul asta); suntem in aceeasi scoala si stam in acelasi cartier. Insa din toamna am inceput sa vorbim cate 4-5 ore pe zi si timp de 3 saptamani mi-a zis ca ma place si a insistat sa fim impreuna iar eu am acceptat intr-un final pentru ca si eu il placeam dar am vrut sa-l verific in perioada asta. Am fost impreuna 3 luni, au fost 3 luni minunate, nu ne-am certat niciodata in tot timpul asta, ne vedeam zilnic chiar si in vacante sau week-end-uri, in pauze ne imbratisam, vorbeam prin msj peste 3 ore pe zi, am facut lucruri speciale cu el mai ales ca a fost primul prieten...ERA PERFECT! Dar acum aproape 2 luni ne-am despartit. Mi-a zis ca se gandeste mereu la mine si nu mai invata si parintii ii interzic sa mai vorbim si un al doilea motiv a fost ca cica se simtea inlaturat, ca nu il bagam in seama(ceea ce nu cred ca s-a intamplat, eu il iubeam din ce in ce mai mult si stiu ca si el, mi-o demonstra mereu). Asadar ne-am despartit intr-o marti seara, miercuri dim ne-am impacat(regreta ca ne-am desp si m-a facut sa sufere), joi dim iar ne-am desp(acum din cauza mea), joi dupa-amiaza ne-am impacat din nou iar vineri ne-am desp definitiv. In primele zile nu eram trista, ma gandeam ca poate a fost mai bine. Dar acum, dupa atata timp imi pare foarte rau ca nu am putut impiedica despartirea si sunt trista mereu si ma gandesc la el, mai ales ca il vad la scoala zilnic dar nici nu ne mai salutam, ne comportam ca doi necunoscuti.
Ce pot sa mai fac? As putea afla cumva daca el a reusit sa ma uite si daca nu ma mai iubeste deloc, daca e cu altcineva, dar sa nu il intreb direct pentru ca acum nu mai vb deloc?
P.S. Stiu ca au mai fost postate intrebari asemanatoare dar vreau sa vad si alte raspunsuri. Va multumesc anticipat (funda happy )!

Răspuns Câştigător
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Ar trebui sa incerci sa il opresti intr-o zii cand veniti de la scoala, si sa ii spui ca inca il iubesti. Macar sa stie ca il mai iubesti si ca iti pare rau. Sau ai putea incerca sa te apropii de el sa vezi daca te respinge si daca mai contezi pentru el. Succes happy

1 răspuns:
| JohnnyRocks a răspuns:

Tare as vrea sa stiu cati ani ai. Ce-i asta, telenovela? Numai in telenovele te desparti de cineva in seara asta, maine dim. te impaci, apoi seara iar te desparti si prostii din astea.