| JulieDeni19 a întrebat:

Heii TPU! Am o întrebare dacă ai făcut sex neprotejat de ce întârzie menstruația o lună și după in luna a doua mă trezesc cu o sângerare mai trebuie sa fac testul de sarcină sau nu Am mai pățit cineva asta?

4 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Da, normal că trebuie test de sarcina. Doar pentru că ai făcut sex neprotejat nu înseamnă că ești neapărat însărcinată. Menstruația poate întârzia din multe cauze.

| Eireann a răspuns:

Sangerarea ar trebui sa te ingrijoreze, la fel ca menstruatia neregulata. Fa un test de sarcina si dupa suna medicul de familie - daca esti insarcinata sa te ia in evident si sa iti faca o trimitere la obstetrica, daca nu sa te trimita la enoctonolog/ ginecolog pentru tulburari menstruale.

| iulia0514 a răspuns:

Sfatul meu este sa mergi la medic noi doar putem sa presupunem ce problema ai! Doar un medic te poate ajuta!

| aneliram a răspuns:

Trebuie test de sarcina normal. Cunosc caz de menstruatie in timpul sarcinii.