| IoNuTzZz1997 a întrebat:

Heii TPU, am o mica problema cu prietena mea, e putin cam timida cand e vorba sa ne sarutam. Suntem impreuna de cateva zile si abia daca am sarutat-o de 2-3 ori. Cand vorbesc cu ea sau o iau in brate, o tin de mana nu are treaba de loc ca si cum am fii impreuna de cateva luni. Dar cand ma uit la ea si ii dau de inteles ca vreau sa o sarut sau ma dau spre ea sa o sarut isi intoarce privirea. Ar trebui sa o iau mai usor cu ea, pas cu pas? Imi e foarte draga fata si nu vreau sa o iau prea repede si sa o pierd. ce sa fac?

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

... și nu uita să te speli pe dinți! O halenă neplăcută poate goni chiar și o nimfomană...

| Oana92 a răspuns:

Ai rabdare cu ea, in timp se va obisnui cu toata situatia. Si vorbiti, spuneti ce ca deranjeaza, comunicarea e cheia!
Distractie placuta sa avetiwinking

| kandaraki a răspuns:

Pai te misti prea rapid, unele fete accepta imediat altele nu, step by step brother, si totul va fi bine. nu grabi lucrurile, fata va vedea ca te grabesti si risti sa ramai fara ea!

| OnStepToDie a răspuns:

Hei, hai sa iti spun ceva. Poate e la prima relatie right? Ei bine, la mine au trecut 6 luni, pana cand am acceptat sa ma sarute. Este vorba si de timiditatea ei, cat si de frica. * Oare ii place cum sarut*, da e bine, foarte bine sa o iei incet, mai intai comporta-te ca cel mai bun prieten al ei, fa-o sa aiba incredere in tine, vorbiti deschis. Daca ai vreo nelamurire, ask big grin

| IoNuTzZz1997 explică (pentru OnStepToDie):

Hmm. nu ea e la prima relatie ci eu, cu toate ca am 16 ani. Si cum ar trebui sa stiu cand e ea pregatita sa o sarut? Din cate am observat inca nu sa obisnuit nici sa vorbim deschis. Sii sa nu mai incerc sa o sarut o perioada?

| OnStepToDie a răspuns (pentru IoNuTzZz1997):

Nu este necesar sa grabesti lucrurile, ia-o incet, daca nu vrea sa va pupati pe gura ( nu sa va sarutati), atunci ia-o cu primul pas, pupa-o pe obraz happy.Si nu ar fi rau sa o intrebi de ce refuza. Fii sigur ca ai o igiena destul de curata cand o pupi/saruti

| IoNuTzZz1997 explică (pentru OnStepToDie):

NU am probleme cu igiena dentara. SI nu vreau sarut sarut, doar sa o pup normal pe buze. O sa incerc sa o intreb numai ca, atunci cand vine vorba de un lucru putin mai serios sa zic asa, mereu imi raspunde "Nu e nimic, lasa.". As vrea sa fim putini mai deschisi cand e vorba de lucruri mai serioase.

| Tigrul15 a răspuns:

Intreab-o de ce se nu vrea sau ezita... este normal sa o intrebi happy