| IoNuTzZz1997 a întrebat:

Heii TPU, am o mica problema cu prietena mea, e putin cam timida cand e vorba sa ne sarutam. suntem impreuna de cateva zile si abia daca am sarutat-o de 2-3 ori. Cand vorbesc cu ea sau o iau in brate, o tin de mana nu are treaba de loc ca si cum am fii impreuna de cateva luni. Dar cand ma uit la ea si ii dau de inteles ca vreau sa o sarut sau ma dau spre ea sa o sarut isi intoarce privirea. Din cate stiu eu nu a mai avut prieten de ceva vreme si pana se obisnuieste din nou mai dureaza, ar trebui sa o iau mai usor cu ea, sa nu incerc sa o sarut asa des?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ia-o usurel, poate ca intr-adevar a uitat de ce sunteti impreuna si ii trebuie ceva timp sa-si dea seama.

| AdevărulGolGoluţ a răspuns:

Eu te sfatuiesc, daca semnele subtile nu functioneaza, pur si simplu spune-i, fai un compliment, gen "ador ochii tai, sunt superbi, uit si cum ma cheama cand te uiti asa atenta la mine" in momentul ala probabil o sa te sarute ea pe tine laughing Mult noroc happy

| MariaMarty a răspuns:

E mai timida de fel probabil..de asta face asa,, incearca sa o iei mai usurel pana se acomodeaza.fa-o sa aiba incredere in tine..fii rabdator cu ea, ca vei vedea ca se merita happy