| raluca17erw a întrebat:

Heii,TPU. Cat mai multe pareri. Crad ca un baiat din clasa mea ma place si eu am inceput sa,l plac. Mereu ma priveste insistent, si își da capul putin pe spate cu un aer idk laughing mai ales cand sunt intr-o multime. Si nu stiu cum se face ca atunci cand ma intorc privirea mi se duce exact către el, si il vad cum sta si el si uita la mine fix...e un moment destul de jenant. Cand citesc se intoarce sa se uite la mine, eu stand mai in spate...nu stiu, sa ma faca sa intimidez? Se joaca cu parul meu, imi mai baga pixuri in spate... odata m,a tras de breteaua sutienului...ce om. E tipul de smecheras. L, am si visat.
Nu prea are curaj sa ma bage in seama, mai mult asa prin gesturi. Ce ziceti? Mai mult isi bate joc sau poate chiar ma place? Am 16ani.

5 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

"Îmi mai bagă şi pixuri în spate"...

| corbulalbrosu a răspuns:

Am lasat acest raspuns la o alta intrebare dar se potriveste perfect.Mai mult ca sigur ca te place insa se poarta "prosteste" deoarece este inca imatur sau dorea sa para mai smecher in ochii prietenilor.Sunt convins ca isi pleaca privirea cand este singur prin preajma ta. Daca este asa da-i de inteles ca te-ar interesa o relatie cu el. Daca nu raspunde la "incurajarile" tale inseamna ca e cazul sa astepti un altul.

| SkyPilot a răspuns:

Te place dar mai are de invatat cum sa se poarte cu fetele. In realitate el este timid, nu are curaj sa faca ceva decat cand se poate ascunde intre ceilalti. Cred ca ar trebui sa il prinzi singur si sa iei tu initiativa. Propune-i intr-o zi sa te conduca acasa dupa ore si ajuta-l sa iti spuna ce are pe suflet happy Daca aveti un parc linistit in drum, cu atat mai bine, stat pe o banca si discutati pe indelete. Esti in siguranta, nu va avea curaj sa te sarute. Daca vrei un sarut, va trebui sa i-l furi tu lui happy

| Dendoris a răspuns:

Fata, fa-ti curaj si go for it. Daca tu il placi si nu ii zici poate ratezi ocazia. Tipu o sa creada ca nu esti interesata sau mai stiu eu ce.

GO! FOR! IT!

| mariagheorghe0303 a răspuns:

Partea cu "bagatul pixurilor in spate... jucatul cu parul... " este un mod al baietilor (nu toti) de a se baga in seama... partea cu trasul de bretea... idk what to say... presupun ca si asta... dar privitul... asta arata placerea lui de a te vedea... te studiaza... vrea sa vada tot... culoarea parului... a ochilor... eu zic... go for it... te place (asta doar daca nu cumva este ciudat... sa faca toate astea fara sa te placa) sper ca te-am ajutat... te pup;*