| laviiixdheloo a întrebat:

Heii TPU.:*Cum credeti ca ar arata prima noaptea de draoste? adica ar trebui sa fie perfecta ..nu? ce spuneti de o camera cu un pat cu asternuturi albe, petale de trandafir rosii pe pat si becul stins dar in schimb multe lumanari aprinse in jurul camerei, muzica romantica si putina sampanie? ce credeti.:**? alte pareri? FUNDA!puppy dog eyes:*

Răspuns Câştigător
| lindsay a răspuns:

Nu iti face prea multe idei pentru prima data. In general, nu iese asa cum planuiesti. Prima data indiferent de situatia in care esti, doare. Si atunci va disparea tot romantismul pentru ca durerea tot va exista si stiu ca unii il numesc disconfort dar aceia numai stiu cum a fost prima data. Nu e disconfort, e durere. Tu poti sa-ti imaginezi sau sa creezi orice scenariu vrei pentru prima seara insa crede-ne cand iti spunem ca partea frumoasa vine abia mai incolo cand inveti cateva lucruri.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista perfectiunea. daca o vei cauta cu atata sagacitate, vei fi usor de dezamagit si, in principiu, vei pierde tot romantismul in disperarea de a verifica la sange ori amanunt al perfectiunii. In plus, prima noapte este perfecta daca partenertul tau o va simti perfecta, fiindca in dragoste 99% inseamna partenerul si doar 1% tu. daca nu inveti sa te daruiesti, nu vei sti nici sa primesti.

| DNSK a răspuns:

Aici e Romania, nu platourile din hollywood

| Oana92 a răspuns:

Din punctul meu de vedere e perfect:X

| HueyFreeman a răspuns:

O scena cliseica dintr-o telenovela penibila. Fix ceea ce urasc mai mult. Fanteziile de romantism cliseic telenovelistic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am facut-o intr-o Dacie, pe canapeaua din spate pentru prima data, cu o tipa bauta care practic m-a violat. Nu-mi amintesc daca erau si petale de trandafiri prin masina dar era ceva bere varsata pe ici colo. Muzica parca era romantica, eram beat, nu prea imi amintesc. O seara perfecta, oricum.

| Iwao a răspuns:

Tipar perfect, lipsesc merele langa sampanie si pompierii pregatiti dupa dulapuri...dar de ce becul stins?!
Noaptea\ziua de dragoste e cand vine, fara pregatiri, fara accesorii, fie sub clar de luna fie intr-un pat nuptial.

| 48KRazvan a răspuns:

Eu, ca baiat nu mi-ar placea ornamentele are, dar faceti cum vreti.Ai grija cu lumanarile alea sa nu pornesti vre un incendiu, si nu uita de prezervativ! Bafta in prima noapte de dragoste, sper sa fie bine!

| FetitzaCuOchiAlbastrii a răspuns:

Pai in ziua de azi numai in filme vezi noapte de dragoste perfecta.In realitate in viata de zi cu zi daca vei intreba o fata sau un baiat iti v-a spune ca nu conteaza oricunde numai sa fie moale

| StarB a răspuns:

Mie una nu mi.ar placea. Depinde de gusturile fiecaruia. Eu as prefera ceva mai nebunesc. nu stiu. ce spui tu suna prea romantic si obisnuit. O idee ar fi la el acasa, cu muzica care va place voua si sa va simtiti voi insiva ..lumina stinsa, sa fiti luminati doar de tv laughing toate lucrurile pe care le.ai spus te emotioneaza, te fac sa te simti usor retinut. Nu e de ajuns ca o sa ai destule emotii prima data?big grin