| Maradona2011 a întrebat:

Heii TPU.
Eu şi prietenul meu ne-am "jucat" putin, dar nu am facut sex, iar el a ejaculat in zona fesei. Pot sa raman gravida? Mentionez ca sunt virgina, dar am probleme cu ovarul iar doctorita mi-a spus sa am grija ca pot sa raman oricand gravida.
Ajutor, va rog.

6 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Da

| Adry05 a răspuns:

Depinde. Daca nu a intrat in tine nu ai cum sa ramai.

| corbulalbrosu a răspuns:

In primul rand pentru a exista posibilitatea de a se forma o sarcina este nevoie sa existe un OVUL VIABIL in uter, deoarece in lipsa existentei acestui ovul barbatul poate ejacula oricat de multa sperma si oricand doreste in vaginul femeii. Deci tu ai putea ramane gravida doar in cazul in care prietenul ar fi EJACULAT IN VAGINUL TAU si tu te-ai fi aflat in prezilele sau chiar in ZIUA OVULATIEI. In cazul in care aceste 2 "ingrediente" nu exista simultan/in acelasi timp, orice posibilitate de sarcina este teoretic imposibil de a se realiza. Faptul ca esti virgina nu este o garantie ca nu poti ramane insarcinata in cazul in care sperma ar intra in vaginul tau chiar si accidental, insa este OBLIGATORIU sa te afli in PERIOADA FERTILA si nu oricand pentru a se putea realiza o sarcina. Multa sanatate.

| mihai69 a răspuns:

Dacă o parte din materialul ejaculat a ajuns cumva și în vagin, scurgându-se din locul unde a fost „aruncat" inițial, e foarte posibil, mai ales dacă erai în perioada ovulației.
Virginitatea NU e o metodă contraceptivă!

| Klandestin a răspuns:

Nu te mai juca daca nu sti, documenteazate inainte. Nu poti ramane, spermatozoizi in contact cu aeru mor!

| subTooc a răspuns:

Ar trebui sa te documentezi mai bine!