| AlexandraMiranda a întrebat:

Heii TPU happy Imi place foarte mult de un baiat. si vorbim. Adica ne alintam "iubi", "iubire", etc. Dar nu avem o conversatie prea lunga. Imi puteti da un sfat cum sa mentin conversatia, ce sa il intreb. Vreau sa il cunosc mai bine, dar nu stiu cum sa il "abordez".
Multumesc! :* Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| Zarzarica96 a răspuns:

Ca să aveți o conversație cât mai lungă, ar trebui să aveți subiecte de discutat, dar dacă vezi că acesta "te refuză" înseamnă că el chiar nu vrea să vorbiți foarte mult. Adică chestiile cu " iubii " şi restul sunt doar aberații, fantezii ceva ce îl satisface. Nimic mai mult puppy dog eyes
Zic să încerci să dezbați un subiect dar dacă acesta chiar nu vrea, nu-i poți face nimic. Nu-l poți obliga. Sper că te-am ajutat

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a putea intretine o conversatie lunga este nevoie in mod logic sa ai mult timp la dispozitie. Pentru ca aceasta sa se realizeze in mod real, incearca tot posibilul si incepe prin a-l pune in tema in primul rand in privinta dorintei tale, si anume ca ai fi bucuroasa dar mai ales incantata daca ar accepta sa iesiti in 2 la cate o plimbare de cate ori i-ar face placere sau ar simti si el dorinta. Poti fi convinsa ca se va crea cadrul adecvat si subiectele de discutie vor apare si vor deriva una din alta, bineinteles cu o conditie, sa va ramana timp si pentru asa ceva. happy Succes.

| aXy99 a răspuns:

Daca vrei sa il cunosti pune-i intrebarile pe care le vrei, pur si simplu il intrebi ce vrei sa stii, n-are cum sa se termine conversatia decat in cazul in care iti epuizezi intrebarile, iar el da doar raspunsuri anoste.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Ca sa poti avea o conversatie de lunga durata cu cineva trebuie sa aveti un subiect comun. Ceva ce va place amandurora sa faceti si sa vorbiti despre asta cat e ziua de lunga.

| EaSports a răspuns:

Daca vrei sa vorbesti cu cineva mereu intreaba-l despre ceea ce-i place lui si mentine conversatia intr-un timp cat mai indelungat. Sper totul sa decurga asa cum doresti. Succes