| IANAaaaa a întrebat:

Imi place de un baiat si nu stiu cum sa-l abordez sau ce sa fac laughing ma puteti ajuta? nu vreau sa il intreb virtual ce face laughing vreau sa ne cunoastem fata in fata dar nici live nu l-as aborda asa. help

1 răspuns:
| RomulusMilea a răspuns:

Salut,

Ai nevoie de un pretext. Gândeşte-te dacă se pricepe la ceva, să rezolve o problemă la matematică, să configureze un program pe calculator, sau ceva cu care te-ar putea ajuta. Roagă-l frumos să te ajute, în timp ce-i vorbeşti uită-te numai în ochii lui, zâmbeşte-i frumos, fă-i ochi dulci, foarte puţini băieţi rezistă. Dacă ai ocazia, apropie-te uşor de el şi atinge-l uşor, din "greşeală", pe spate, sau pe mână.

Gândeşte-te şi la planul B, dacă ideea de mai sus nu prinde, pentru că sunt băieţi care sunt atât de zăpăciţi că nici nu observă când fetele îi plac.

Mult succes!