| anonim_4396 a întrebat:

VA ROG tare mult ajutati-ma.Sunt baiat, aproape 16 ani si m-am indragostit lulea de o fata din clasa mea.Uite cum sta treaba: tin foarte mult la ea, ea nu stiu daca si-a dat seama treaba asta.Pot spune cand mai stau cu ea si alti colegi (baieti) incep aia si vorbesc despre mine si ea (ca sunt gelos eu... si alte chestiuni d'astea). Acum sa va zic relatia mea cu ea: eu sunt de felul meu mai timid si nu prea vorbesc cu ea adica ma cam blochez cand vb cu ea. Vorbim numai de teme si alte chestii legate de scoala si nu altceva. Ajutati-ma CUM POT SA MA APROPII DE EA MAI MULT? si AS VREA SA FIU CU EA IMPREUNA

Multumesc!

3 răspunsuri:
| WhiteLover a răspuns:

De ce nu incepi cu pauzele, sa vorbesti cu ea? incet incet...intreab-o lucruri despre ea,si ma repet de mii de ori,baietilor,intrebati fetele lucruri despre ele daca nu aveti subiect de discutie,ele raspund si asa poate gasiti lucruri in comun,si mai mult vorbesc ele decat voi, daca ma e greu sa incepeti. daca ea raspunde, comunica cu tine, iti zambeste, poti sa o inviti garantat in oras la un suc.nu stati degeaba, fetele nici atat nu se vor baga in seama ca sa para usuratice

| FeraruAndreea a răspuns:

Crede-ma stiu cum te simti, si, mie imi place de un baiat dar el nici nu ma stie, gandeste-te ca in cazul tau este mai usor asa ca poti sa o inviti la un suc sau cand vorbiti despre teme sa schimbi la un moment dat subiectul si ca sa si stie ca o placi ar fi o idee buna sa eu spui in ultima saptamana de scoala asa ca daca te place veti sta mai mult impreuna si veti vorbi si de altceva mai mult decat de teme sau daca nu te place va uita cand incepe iar scoala.

Funda?!?!?

| AJolly a răspuns:

Invit-o la un suc si poti sa-i spui ceva de genul:de ceva timp simt ceva pentru tine si mi-ar placea sa avem ceva mai mult decat o relatie de amici.

Succes!