| anonim_4396 a întrebat:

VA ROG tare mult ajutati-ma.Sunt baiat, aproape 16 ani si m-am indragostit lulea de o fata din clasa mea. Uite cum sta treaba: tin foarte mult la ea, ea nu stiu daca si-a dat seama treaba asta.Pot spune cand mai stau cu ea si alti colegi (baieti) incep aia si vorbesc despre mine si ea (ca sunt gelos eu... si alte chestiuni d'astea). Acum sa va zic relatia mea cu ea: eu sunt de felul meu mai timid si nu prea vorbesc cu ea adica ma cam blochez cand vb cu ea. Vorbim numai de teme si alte chestii legate de scoala si nu altceva. Ajutati-ma CUM POT SA MA APROPII DE EA MAI MULT? si AS VREA SA FIU CU EA IMPREUNA. CUM AS PUTEA SA O INTREB SA FIU IMPREUNA CU EA?

5 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Daca vorbiti de teme mai mult, propune-i un proiect sau o tema s-o faceti impreuna.Invit-o la un suc, daca accepta e pe jumatate cucerita.

| valentingb a răspuns:

Vorbește cu ea despre tot ce nu vorbești acum. Cel mai bine ar fi s-o inviți în oraș, dacă acceptă, scapi de emoții și devii TU de față cu ea, o să poți să te manifestezi liber.

| CosminC86 a răspuns:

Salut! Incearca sa te apropii de ea... Stai tot timpul pe langa ea, atat la scoala cat si in timpul liber. Incearca s-o implici si pe ea in toate lucrurile pe care le faci tu de zi cu zi.
Dar un sfat asa de la un baiat: Eu zic sa nu te legi la maini de la 16 ani, ca ai tot timpul.

| iDizzySmile a răspuns:

In primul rand ai putea incepe prin a te calma.xD it would be great iar apoi eu zic sa te apropii incet de ea gen sa faceti proiecte impreuna sa abordezi tu alte subiecte si sa o chemi sa iesiti la un suc la o plimbare...si atunci ii spui.

| KatyLee a răspuns:

Știi si eu sînt îndragostita de un băiat.Așa că îi atrageam mai multă ațenție, am în vedere să vorbesc mai mult cu el.Noi vorbeam tot despre teme dar cu timpul am început să ne cunoaștem mai bine.Ei dar dacă vrei să o întrebi să fii impreună cu ea trebuie să fiți numai voi doi.Nu am experiență dar am încercat să te ajut.Mult noroc!