| fundoaieee a întrebat:

Vreau si eu mesaje de dragoste pentru iubit de Valentine's Day. Nu am idei si pe net nu gasesc nimic.

4 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

. Tu esti soarele ce ma trezeste de dimineata, esti aerul ce-l respir, esti motivul pentru care zambesc si de aceea, daca tu n-ai fi inima mi s-ar stinge, sufletul mi s-ar raci, iar eu n-as mai fi decat o amintire care suspina dupa dorul tau!

2. Nu-mi trebuie o zi anume ca sa-mi deschid inima, nu-mi trebuie soare pe cer ca sa-ti vad zambetul, nu-mi trebuie luna ca sa fiu fericita… ESTI DE AJUNS TU! Te am aici, in suflet si cand imi lipseste ceva trebuie doar sa ma gandesc la tine! Pentru ca impreuna, doua jumatati, avem.TOT!
Dragostea mea pentru tine este ca un cer senin dupa o dimineata innorata, ca roua in zori de zi, ca razele soarelui de primavara, ca florile din luna mai; vocea ta imi aduce bucurie in suflet si gindul la tine liniste. Te iubesc!

9. Oricat de simplu, pe atit de complicat, sper ca indata ce-ai vazut mesajul, ai inchis ochii si in gandul tau m-ai sarutat.

10. Daca iubirea mea s-ar masura, iti spun acum, dragul meu, ca te iubesc pana la cea mai indepartata stea, din cea mai indepartata galaxie, din cel mai indepartat univers, si inapoi, si tot asa, de o infinitate de ori!
1. Fara dragoste suntem orfani de toate, fara pasiune suntem ca o moara de vant spanzurata in vid!

2. D-zeu ne-a dat 2 picioare sa mergem, 2 maini sa tinem, 2 ochi sa vedem, 2 urechi sa auzim, dar de cene-a dat o singura inima? Pt ca pe cealalta i-a dat-o altcuiva ca tu sa o gasesti.

3. Dragostea e un munte pe care il urci razand si il cobori plangand. E o taina pe care indragostitii o ascund de frica lumii...cand taina e descoperita dragostea se stinge ca un cliseu fotografic expus la lumina.

4. Sa nu crezi ca poti stabili cursul iubirii caci ea daca te considera vrednic iti va indrepta ea cursul!

5. As vrea sa poti sa te vezi prin ochii mei. Numai asa ti-ai da seama ce mult insemni pentru mine!

6. Soarele nu ar fi portocaliu marea nu ar fi albastra eu nu as fi fericit daca nu ai fi tu.

7. Tot timpul sa desenezi cercuri in jurul celor pe care-i iubesti nu inimi pentru ca inimile se pot rupe, dar cercurile nu au capat.

8. Daca cineva m-ar intreba ce inseamna o viata frumoasa, m-as apleca asupra umarului tau, te-as strange in brate si as spune 'uite asta'.

9. As vrea sa cred sa pot visa sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat Te iubesc.

10. E greu sa iubesti si va fi intotdeauna, dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste si acela sunt EU .

11. Oricat de speciale ar fi cuvintele nici macar nu pot sa inceapa sa-ti spuna despre toata dragostea pe care ti-o port in suflet.

12. Ziua in care te-ai nascut sigur era ploioasa, dar nu era ploaie cerul plangea pentru ca pierduse cel mai frumos inger!

13. Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca. Dar a venit mai devreme. L-am intrebat de ce. A zambit si mi-a spus ca un inger nu pazeste alt inger!

14. Cand te-am vazut prima oara mi-ai incalzit inima. A doua oara mi-ai produs scantei, iar acum imi faci inima sa arda!

15. Saruta-ma si vei vedea stelele. Iubeste-ma si ti le voi da.
16. I-am cerut lui D-zeu o floare si mi-a dat o gradina. I-am cerut un copac mi-a dat o padure. I-am cerut un rau mi-a dat un ocean. I-am cerut un inger si mi-i te-a dat pe tine!

17. Sa invat sa te iubesc mi-ar putea lua o viata intreaga, dar numai uitandu-ma in ochii tai stiu ca merita sacrificiul!

18. Cand vine noaptea uita-te pe cer. Daca vezi o stea cazatoare pune-ti o dorinta. Ai incredere, se va indeplini pentru ca eu mi-am pus si te-am intalnit pe tine.

20. Tot ce vreau este ca la 'judecata de apoi' sa pot spune : 'da, am avut iubirea!'. Asadar, mai lasa-ti-ma sa traiesc.

21. De-ar fi sa scriu in versuri ce pentru tine simt Luceafarul lui Eminescu ar fi prea scurt!

22. Dorinta mea este sa-ti spun cat de mult te iubesc! Sa te vad in fiecare zi sa-ti stiu bucuriile si sa-ti alin necazurile .

23. Te iubesc iti spun intr-o secunda, dar ca sa-ti demonstrez imi trebuie toata viata!

24. Te voi iubi la nesfarsit! Nu-ti voi jura dar ITI PROMIT!

25. Tu ma faci sa rad, tu ma faci sa plang, tu ma faci sa simt ca traiesc. Tu ma faci sa iubesc!

26. Asa cum doua buze se unesc pentru. a forma sarutul asa doua inimi se unesc pentru. a forma.IUBIREA!

27. Gandeste-te la cel mai dulce lucru inmulteste-l cu infinit aduna o eternitate si vei stii cat imi lipsesti.

28. Tu de vei iubi pe altul .eu nu pot sa te opresc, dar te rog sa iti fie mila de cuvantul TE IUBESC!
29. Cand un strop de ploaie va atinge gura ta sa stii ca ii o sarutare trimisa din partea mea.

30. Nici o floare nu infloreste pana nu este udata nici o fata nu iubeste pana nu e sarutata.

31. O scoica de aur e inima mea; perla iubiri se afla in ea; daca scoica se sparge de stancile reci perla iubirii ramane pe veci.

32. Daca cineva iti spune 'te iubesc' tu sa-i spui ca minte caci iubirea nu se spune ci se simte .

33. Iubirea e un cantec ce toti il canta des, dar nu la toti el are acelasi inteles.

34. De ploaie te poti ascunde, dar de dragoste n-ai unde caci oriunde te-ai ascunde ea la inima patrunde.

35. A iubi inseamna a suferi dar cum tot mai multi fug de suferinta tot mai putini stiu sa iubeasca.

36. Cineva mi-a spus ca ziua are 24 ore, ca o ora are 60 min.Ca un minut are 60 sec, dar nimeni nu mi-a spus ca o secunda fara tine e o eternitate .

37. Dragostea e lucrul acela intangibil care ne face multumiti cu ceea ce avem si nemultumiti de ceea ce suntem.

38. A iubi inseamna a darui mereu pana ce simti ca te stingi. Si totusi daruind iubire nu te mistuici,traiesti!

39. Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta

40. Dragostea este tot ce avem, este singura modalitate in care ne putem ajuta unul pe celalalt.

41. Iubirea conduce regii campul pamantul oamenii de pe el si sfintii de deasupra Pt ca dragostea este Rai, iar Raiul este dragoste!

42 .O prietenie incepe cu un zambet, traieste printr-o lacrima si se termina cu un sarut

43. Singuratatea este aceeasi chiar daca acest cuvant se pronunta diferit in fiecare limba! Dorinta de a fi iubit ramane motorul vietii!

44. Nu-i niciodata prea tarziu
O poarta sa deschizi iubirii
Si langa cine-ti este drag
Sa mergi pe drumul fericirii

45. Fericirea e un cuvant sublim,iubirea inseamna o avere, o dragoste, dar totodata si durere. Iubirea poate fi frumoasa, dar si furtunoasa.

46. Daca vreodata iubirea te va lua pe aripa ei,nu o alunga! Caci vei regreta!

47. Zambetul este sau nu asa cum sentimentele sunt sau nu. Dar nimeni nu e prea sarac sa poata oferi un zambet asa cum nimeni nu e prea bogat sa se poata lipsi de el.

48. Prietenia este asemenea unei iubiri fara aripi

49. Daca nu ai iubi, cum ai putea pretui orbitoarea lumina a soarelui si mangaietoarea lumina a lunii?

50. Nu exista indatorire pe care s-o subestimam mai mult decat aceea de a fi fericiti

51. Iubirea de tara, iubirea de parinti de prieteni si de tot ceea ce ne inconjoara este pretutindeni si ne copleseste in fiecare minut pe care-l traim.
52. Invatati sa lasati pe chipul vostru sa infloreasca un zambet. Este darul pe care-l oferiti aproapelui, este darul pe care-l oferiti intregului Univers!

53. Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta

54. Nu putem merge departe in prietenie daca nu suntem dispusi sa ne iertam unii altora micile
defecte

55. Nu incerca sa gasesti iubirea absoluta pentru ca nu exista. Totul este relativ pe lumea asta pana si iubirea

56. O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara.

57. Pierduta lucire din raza de luna frumoasa mea umbra, ce umbra nebuna frumoasa lumina scapata din stele cazuta-i din noapte in visele mele

58. Adevarul care ii face pe oameni liberi este in cea mai mare parte adevarul pe care oamenii n-ar vrea sa-l auda.

59. Cand iubirea, acel puf de papadie ce vine mereu si pleaca cu primul fir de vant, va trece si pe la poarta ta, atunci vei sti ca m-ai intalnit

60. Fara IUBIRE nu exista viata! IUBITI-VA! Si alungati bezna aceasta ce ne sugruma in fiecare clipa!

61. Dragostea sau Iubirea este un giuvaer de mare pret dat in dar fiecarei fiinte umane. Daca l-ai pierdut viata ta nu mai are nici un sens

62. Dragostea, darul cel mai de pret al omenirii, traim pentru dragoste, pentru o felie de iubire
63. Cand amintirea iubirii iti da fiori sa stii ca este un gand de-al meu trimis spre tine, pentru a te ajuta sa adormi cu mine in gand!

64. Iubirea te face sa plangi cand inca nu stii ce sunt lacrimile iubirea te face sa razi in intunecimea noptii purtandu-ti visele pe aripile de fum ale zarilor

65. Daca iubesti pe cineva ierti orice greseala , daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din dragoste

66. Cand avem in fata ochilor niste mari comori nu ne dam seama niciodata

67. Ce poate fi mai frumos decat 'iubirea'? Acest cuvant simplu si totodata complex ne da puterea sa invingem sa visam sa supravietuim

68. A cauta pacea si fericirea in afara noastra este o mare greseala. Trebuie sa cautam in noi pacea si ne vom putea bucura de adevarata fericire!

69. Si deziluziile isi au rostul lor in viata te trezesc din vis...

70. Iubirea vietuieste prin daruire si iertare. Sinele traieste prin primire si uitare.

71. In dragoste sa nu faci din durerea altuia fericirea ta.

72. Traiesti fiindca traiesti! Iubesti fiindca traiesti

73. Iubeste inainte de a fi iubit dar lasa-te la randul tau inconjurat de iubire

74. Iubirea e un strop de lumina un stop de poezie curata a inimii si restul ...nebunie! Iubeste
doar

75. Iubirea e un sarut furat, un zambet inocent, o imbratisare patimasa si un suflet smuls din
piept.

76. Atinge steaua de neatins si nu-i uita pe cei ce au crezut in tine!

77. Parfumul reprezinta sentimentele florilor. Adevarata prietenie este asemenea unui trandafir: nu-i realizezi frumusetea pana cand nu se ofileste

78. Fericirea noastra rezida in ceea ce-l determina pe om sa-si dea seama ca este om si sa ramana asa.

79. Daca in drumul tau spre fericire vei suferi plange muntilor nu plange omului caci compatimirea lui e o ironie amara.

80. Odata mi s-a intamplat ceva minunat. A fost un vis devenit realitatea fost o povestea fost ziua in care te-am intalnit pe tine.

81. Dragostea este ca atunci cand stai pe cimentul moale:chiar daca pleci urmele-ti raman acolo .

82. Dragostea e la fel ca o boala pe care daca nu o tratezi se agraveaza si ca orice floare pe care daca nu o uzi se ofileste

83. Cine are capacitatea de a se indragosti poate avea mereu incredere in iubire si in valoarea omului de care s-a indragostit!

84. Dragostea nu este numai flori, zambete, iubire, ci inseamna si lacrimi dorinta pasiune si de aceea putini au privilegiul de a-i descoperi puterea.

85. Sa nu crezi ca poti stabili cursul iubirii caci ea daca te considera vrednic iti va indrepta ea cursul!

86. Nu dispera cand soarta te apasa si nici nu plange de-al tau destin, caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin.

87. Dragostea este un dar nu o obligatie, asculta-ti inima si ai incredere intotdeauna in persoana pe care o iubesti

88. Ai aparut ca un abur si de atunci imi insotesti pasii precum aerul nu am uitat primul sarut care inca ii mai simt amprenta lui.

89. Am scris pe cerul albastru, dar norii mi-au sters cuvintele. Am scris pe tarmul marii, dar valurile mi-au sters cuvintele. Am scris pe pamantul din gradina mea, dar vantul mi-a spulberat cuvintele. Am scris pe inima mea si nimeni si nimic nu-mi va putea sterge cuvintele!

90. Daca pe fiecare fulg de nea ar fi scris Te iubesc si este ceea ce simt pentru tine ar trebui sa te uiti afara sa vezi ca a inceput sa ninga

91. Daca vrei soare asteapta rasaritul; daca vrei curcubeul asteapta ploaia; daca vrei zapada asteapta iarna. Dar daca ma vrei langa tine nu astepta, spune-mi!

92. Poti sa spui 'te iubesc' intr-o secunda? Daca da, da-mi o secunda din viata ta, iti voi fura un minut, te voi saruta o ora si te voi iubi o viata.

93. Pentru mine iubirea este singurul motiv pentru care mi-as dori sa traiesc o mie de ani

94. Tu puti sa te-ndoiesti de soare/ De focul ce scanteie-n stea/ De legile nemuritoare/ Dar nu si de iubirea mea.

95. Iubeste persoana langa care te simti bine, langa care poti sa razi atunci cand esti fericit si pe umarul caruia poti sa plangi atunci cand esti trist.

96. Te iubesc pentru ca existi, te iubesc pentru ca ma faci sa rad, te iubesc pentru tot ceea ce esti tu, TE IUBESC pentru ca TE IUBESC .

97. Sa iubesti nu e nimic, sa fii iubit e ceva, sa iubesti si sa fii iubit e TOTUL .

| kmarianak a răspuns:

Exista multe idei si sfaturi de Sfantul Valentin, dar cel mai important lucru este sa nu uiti sa creezi in jurul tau si a persoanei iubite o atmosfera romantica si plina de iubire. Cadoul de Ziua Indragostitilor nu trebuie sa fie scump, ci trebuie sa fie daruit din inima. Sugestii de cadouri gasesti pe http://www.interferente.ro/......tice.html.

| BreeTPU a răspuns:

Poate iti trebuie si anul asta, uite aici http://www.bree.ro/mesaje/dragoste.php

| messokro a răspuns:

Cele mai bune mesaje de dragoste de valentine's day
http://messok.ro/category/mesaje-de-ziua-indragostitilor/