| RoXyRoOx a întrebat:

>Heiiibig grin< scuze de categorieebig grin!
Maine incep liceul in italia la un liceu teoretic de turism.As vrea si eu sa stiu cum se dau notele si cum este aici la liceu, avand in vedere ca nu stiu foarte bine limba italiana... A si inca cevabig grin...in Romania am terminat clasa a 8-a.deci in ce clasa/an sunt:O3? dau funda la cine ma ajutaa!kiss

Răspuns Câştigător
| victtor a răspuns:

Esti intr-a 9-a si notele sunt normale la liceu, doar ca se folosesc + si - la note
de ex 9-- ar fi un 8:50 da un pic mai bine
si in catalog nu se rotunjeste nota, cat iei atat ai, o sa fie misto o sa vezi, e mai usor ca la noi in ro, se face sc mai usoara dar tot se invata destul de mult, doar ca programa e mult mai usoara

2 răspunsuri:
| georgiana37 a răspuns:

Si eu am inceput azi si tot in it si sunt d 2 luni aici.e calumea.am trecut a 9a daca vr da-mi id tau in pv

| RoXyRoOx explică:

Mercii...intr-un fel mie teama sa nu dau peste rasisti:-s:-