| Viatamergeinainte a întrebat:

Heiii happy Deci am o mica-mare problema! Sunt impreuna cu un baiat de 1 an si 2 luni, totul a mers bine ne-am despartit ne-am impacat din nou nu am renuntat niciodata unu la celalalt. Problema este de de cateva luni imi cere sa ne apropiem unu de altul mai mult (facand dragoste) prima data nu am vrut dar dupa aceea am acceptat, si de fiecare data cand ne-am vazut si am vrt eu nu mai puteam de parca imi era fricasad si ajungeam la certuri ...eu stiu ca el ma iubeste foartee mult si ca ar vrea sa avem o relatie serioasa, si eu as vrea dar nu reusesc sai ofer asa ceva. Va rog niste sfaturi "rog seriozitate".P.S eu am 16 ani si el 18 big grin

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ce fel de sfaturi doresti? Ai o relatie bazata numai pe sex, si in acest caz nu ai dreptul sa emiti alte pretentii. Iti place, continua, nu, renunta!

| ElenaSA a răspuns:

Poate e prea devreme pentru tine. El este major. Poate fi un picut si "ilegal".

| HaHaGirl a răspuns:

Dar poate nu te iubeste, de unde atata siguranta? Poate vrea doar sa se culce cu tine si dupa ''pa''.Tie iti este frica pentru ca asa vrei tu, te gandesti sau poate in subconstient ca o sa fie rau, ca o sa doara bla bla bla, trebuie sa fii relaxata si sa fi-ti ama2 pregatiti nu numai el, ca nu e el singur in relatia aia, trebuie sa te relaxezi, dar nu te forta daca nu sti pregatita nici nu vei putea sa te relaxezi

| PsychologistT a răspuns:

De unde se trage acea frica?
Cred ca nu erai pregatita pentru inceperea vietii sexuale.
Si cred ca ai dureri in timpul contactului sexual.
Explica-i de ce esti asa speriata, ar trebui sa inteleaga.

| Elena_Maria_Dragan_1992 a răspuns:

Incearca sa iti dai seama de ce iti este frica si apoi spune-i si lui, altfel o sa inteleaga ca vrei sa il indepartezi, ca nu-l mai vrei