| anonim_4396 a întrebat:

As avea nevoie de ceva sfaturi happy. Sunt intr-o relatie cu un baiat de aproape un an... ne-am despartit deja de 3 ori. ne-am impacat deoarece nu puteam sta unul fara celalalt. E o situatie cam complicata dar cert e ca ne iubim si ca tinem unul la celalalt si am incercat sa fim fiecare cu altcineva dar nu am gasit pe cineva mai bun ca "el/ea". Amandoi suntem adolescenti, eu sunt o fire mai timida el este mai indraznet. De mult ma confrunt cu problema "relatiilor sexuale". Eu nu sunt pregatita, i-am spus el nu m-a obligat niciodata sa fac nimic si nici nu cred ca o va face, mereu imi spune ca ma iubeste si nu stiu chiar am incercat sa il inteleg dar eu nu mi-am inceput viata sexuala si nici nu am de gand sa o fac de la varsta asta dar deja incepe sa ma deranjeze sa ii tot explic acum de ceva timp mi-a spus ca inainte sa ne impacam o fata i-a spus ca "vrea sa fie cu el, ca ea vrea o relatie serioasa iar el i-a spus ca o relatie serioasa se bazeaza si pe sex" deci eu i-am spus ca asa ceva nu pot sa ii ofer deoarece nu cred ca e varsta indicata si eu privesc altfel relatiile sexuale decat el. I-am zis ca am sa inteleg daca isi va gasi pe altcineva care sa ii ofere asta si ca am sa ma multumesc sa fiu "iubirea lui din adolescenta" dar el mi-a spus de nenumarate ori ca el cu mine vrea sa fie si cu mine sa faca "de toate". Nu mai stiu cum sa reactionez, ce sa ii mai zic, nu imi place cand vb de "sex" pentru ca i-am explicat de multe ori ca nu si nu. Problema e ca nu pot sta fara el, am nevoie de el si el la fel de mine DAR IMI E GREU! Acum astept cateva sfaturi. Multumesc

Răspuns Câştigător
| ZuZudany a răspuns:

Salul iti inteleg situatia am avut si eu una asemanatoare,insa nu m-am dat batuta si am tzinuto pe a mea, stii ce am intzeles daca te iubeste o sa astepte cit v-a trebui insa daca te forteaza, mai bine dai drumu, poate el asta si asteapta de cind sunteti impreuna.Chear pretenul meu mi-a spus lucrurile acestea daca te iubeste o sa caute o solutie in el pentru ca tu sa te simti fericita cu da nu sa-ti fie frica cind mergi la o petrecere sa nu se dea la tine.insa oricum decizia o ei tu...happy

22 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Daca tu nu ii vei da ce el isi va dori, sa nu te miri ca te va insela cu alta.Chiar nu inteleg de ce te-ai pus intr-o relatie daca nu esti pregatita sa te daruiesti si trup si suflet...

| Paula003 a răspuns (pentru DirectDinBerceni92):

Pai stii cum eu impreuna cu el am hotarat sa avem o relatie deoarece chiar ne iubim si vede ca sufletul imi e a lui iar cu trupul ( acum sincer pentru varsta noastra straight face eu cred ca e chiar ok ce fac pentru el ). Dar nu am inteles si nu o sa inteleg niciodata de ce baietiilor daca nu le daruiesti trupul nu esti a lor, nu ii iubesti. Oricum asta va fi dilema mea. Oricum mersi de comentariu cine stie poate nu sunt pregatita, dar sa stii ca el foarte mult a insistat sa fim impreuna ( e prea complicat ) dar sper sa se rezolve.

| Hirako a răspuns:

Daca ai sub 15 ani e normal, daca ai peste ai tu probleme si ar trebui sa iti vina mintea la cap. kthx.