| elene a întrebat:

HEIIII TPU!
Am si eu nevoie de un sfat si va rog sa fiti seriosi!
Sambata am iesit in parc cu prietenele unde am cunoscut un baiat foarte dragut (cu doi ani mai mic decat mine) si vreau sa zic ca a fost nu stiu... dragoste la prima vedere poate.
l-am placut de cum l-am vazut.
El se tot dadea la mine. Mi-a dat de doua ori cu palma la fund si ma rog.mereu imi spunea iubi, m-a luat in brate( la propriu) si multe chestii.
Era logic ca ma place.Ne-am tinut de mana toata ziua iar la plecare mi-a cerut nr de telefon si nu i l-am dat.
E cu mine in scoala el a 6-a, eu a 8-a si mereu il vad in pauze, ma tachineaza mereu, ne imbratisam etc.Ieri la plecare le-am pupat p colege si el cica. un pup mic mic. apoi macar p obraz(deci vroia p buze:-Wlaughing) si in fine. s-a rugat mult de mine sa-l pup dar nu l-am pupat penttru ca toti colegii se uitau la noi si nu aveam chef sa rada de mine ca ma uit la unu de-a 6-a.
Azi am aflat insa ceva SOC pentru mine!
O prietena, Anda, l-a intrebat de multe fete daca le place si l-a intrebat daca ma place si p mine si a zis ca nu.straight face
Am ramasstraight face
Eu chiar credeam asta.Acum sunt practic...straight face
El se comporta la fel cu mine dar nu intelg de ce a zis aia. Tin sa precizez ca si Anda il place si a fost cu el. Ea il place si acum dar el nu vea sa fie cu ea.
Mersi ca m-ai citit si va citesc sfaturile!
Va rog ajutati-ma... ce sa fac maine? Cum sa ma comport cu el?

Răspuns Câştigător
| Aηηy a răspuns:

Comporta-te normal, nu conteaza varsta. A fost foarte ciudat ca i-a raspuns prietenei tale ca nu te place, poate ii e rusine sa recunoasca asta. Oricum din ce ne-ai descris, se comporta cu tine ca si cum te-ar placea. Poate ca i-a zis Andei ca te place dar ea ti-a zis tie ca nu pentru ca si ea il mai place pe el si ar suferi daca l-ar vedea cu altcineva. Cred ca ar trebui sa mai lasi sa treaca cateva zile, apoi sa ii ceri id-ul, eventual sa il iei de la Anda si sa il intrebi ce parere are despre tine, poti sa ii spui chiar ca il placi. Acum ar fi cam penibil pentru ca restul colegilor sigur ar incepe sa rada daca te-ar vedea cu unul mai mic cu 2 ani ca tine dar nu ii lua in seama.
kiss Cred ca ar trebui sa pui pe altcineva ca sa il intrebe daca te place si poate vei primi si raspunsul pe care ti-l doresti.

4 răspunsuri:
| Făgăraş a răspuns:

Vorbeste cu el desppre acest lucru si incearca sa observi si maine din gesturile lui daca vrea sa fie cu tine! iesiti la un suc si vorbiti despre acest lucru! eu cred ca a mintit-o pe anda! ca daca zicea ca te place il batea anda de il lua smurdul. glumesc! succes

| volgian a răspuns:

Poate ca te-a mintit anda daca ea inca il mai place pentru ca tu sa nu il furi sau ceva. Vorbeste tu cu el. Dupa gesturi, sigur te place

| razvan7371 a răspuns:

Hmmm mai bine,cauta pe alt cineva, daca iti pune mana pe fund etc inseamna ca e un porc, daca tie iti place si iti convine inseamna ca ori anda te-a mintit pentru ca ii place de el ori el i-a spus andei ca nu ii place de tine pentru ca altfel anda poate nu mai vb cu tine sau mrg cine stie ce iti faceahappy
funda?

| elene explică:

Anda l-a intrebat daca vrea sa fie cu mine si a zis ca nu.Si in seara asta cica vezi ca m-a intrebat Anda daca vreau sa fiu cu tine si i-am zis ca nu...
Practic.chiar nu ma placestraight face
Si eu sunt moarta dupa elstraight face
Of...crying