| anonim_4396 a întrebat:

Heiiii TPU, imi place de un baiat foarte foarte foarte mult. Problema e ca si prietenei mele ii place de el. S-au si sarutat chiar sad chiar daca el are prietena. I-am spus despre prietena mea cum o considera...si a zis ca e draguta dar nu poate sa-i dea nici o sansa pentru ca are deja iubita si e complicat. faza e ca eu am inceput sa ma indragostesc foarte tare de el sad si el nu stie. I-as spune, dar daca o sa zica ca el nu simte nimic pentru mine? Mai ales ca nu ne cunoastem prea bine..am iesit cu el si prietena mea saptamana asta la "un bar" ca sa zic asa si acolo am vorbit. Are un zambet asa fainbatting eyelashes il ador cu totul. Nu are nici un defect. E frumos, destept, glumet, super de treaba..IL ADOOOOR sad ce sa fac? Dati-mi un sfat. Dau funda :* fara raspunsuri jignitoare, va rog. :*

16 răspunsuri:
| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Buna.
Din cate am inteles tu vrei sa faci in asa fel incat sa nu-ti mai placa asa tare.
Preferabil ar fi sa nu te implici intre acel triunghi ''amoros''(prietena ta, el, si prietena lui).
Tu ii vezi doar calitatile.Fiind om cu siguranta are si defecte. Daca incerci sa vezi acele defecte pe care le are nu o sa-ti mai placa chiar atat de mult.
Studiaza-l mai indeaproape si ai sa descoperi multe defecte.
Ca de exemplu nu are respect fata de prietena lui si de relatia lor in general.

Dar ca si principiu ar fi bine sa nu te implici prea mult cu el.Probabil meriti ceva mai bun.
Drept dovada sunt saruturile lui cu prietena ta, el fiind deja intr-o relatie.
Crezi ca ar fi altfel cu tine? Ma cam indoiesc.
Lupul schimba parul, dar naravul ba.
Sau isi schimba si naravul, dar in timp...in ani de zile.
Numai bine happy

| Biiskrem a răspuns:

Pfff, ''N-are niciun defect''? Buuuuun. Dovada clară că nu-l cunoști. Înainte să spui că îl adori, că te-ai îndrăgostit de el, privește obiectiv.
Singurul sfat pe care ți-l putem da e acela de a te liniști. Nu are rost să plângă trei când unul nu stă la locul lui. Tu îl placi. El are prietenă. Una pe care n-o respectă. Nici amica ta nu ține cont de relația lor. Ce-ar fi să-ți găsești ceva bun și interesant de făcut? Chiar nu te încântă altceva?

| ywar a răspuns (pentru Biiskrem):

Superb! Oare intelege? Sublim! Daca incearca sa citeasca cu ochii mintii ceea ce tu ii scrii atunci ajunge la concluzia potrivita. Pt ea... Vot, Vot Vot happy

| Biiskrem a răspuns (pentru ywar):

Sunt convinsă că nu înțelege acum. Va înțelege când faptul' va fi deja consumat.
O... dimineață frumoasă! happy

| xNuiiDeTiinex a răspuns (pentru Biiskrem):

La ce te referi? ...incerci cumva sa ma faci "curva"? straight face ca nu inteleg...

| Biiskrem a răspuns (pentru xNuiiDeTiinex):

Ai interpretat greșit. Lasă băiatu' în pace, e mai bine pentru toți. Te lauzi că ai 17 ani da' nu înțelegi ce zice una de 13... Frumos.

| xNuiiDeTiinex a răspuns (pentru Biiskrem):

Nu m-am laudat...a zis Greenscarf26 ca am 14-15 ani -_-. si uite ca nu vreau sa-l las in pace. probleme?

| Biiskrem a răspuns (pentru xNuiiDeTiinex):

N-are rost întrebarea, ai tu ceva la cutiuță. ''Nu-l las în pace, probleme?''
Nu-mi place să discut degeaba cu cineva ca tine, las- moartă. Imaginează-ți că nu exist, nu ți-am adresat niciun cuvânt.

| xNuiiDeTiinex a răspuns:

Vaaaiii..."va multumesc" pentru raspunsurile astea "asa bune" oh go on eu ma refeream ce sa fac sa nu-mi mai placa asa tare de el...dar ce sa va cer voua? oh go on vai de steaua voastra

| Biiskrem a răspuns (pentru xNuiiDeTiinex):

Vai de capu' tău, lasă stelele. Ai o gândire...

| xNuiiDeTiinex a răspuns (pentru Biiskrem):

Hai cara-te. Mars.

| Biiskrem a răspuns (pentru xNuiiDeTiinex):

Frustrarea e mareeeeee!

| xNuiiDeTiinex a răspuns (pentru Biiskrem):

Sugi cevaaaa smug ***

| Greenscarf26 a răspuns:

Eu cred ca ar trebuie sa il lasi in pace din moment ce a zis ca are iubita clar nu il intereseaza altcineva si cu tine si prietene ta se joaca happy la varsta de 14-15 ani eu cred ca ai mai mai multe de facut decat sa it pese de baieti foarte mult happy serios, e un sfat de viitor si cat mai vezi baieti care nu le prea pasa de tine sau nu iti acorda atentie nu le da nici tu atentie, nu te comora la nivelul altora si fii tu o fata desteapta happy

| xNuiiDeTiinex a răspuns (pentru Greenscarf26):

Am aproape 17 -_- oh go on

| Greenscarf26 a răspuns (pentru xNuiiDeTiinex):

Eu ti-am dat un sfat sa nu suferi, si am aproximat varsta ta...nu trebuie insa s ate razbuni ca cineva isi zice parerea...