| LittleDreamer a întrebat:

Hello! Baieti, va rog un sfatbig grin(fundita). Unui baiat ii place de mine, asa mi-au spus 2 prieteni de-ai lui si chiar si el, si ce vede prin comportament. Doar ca de vreo saptamana este foarte distant si ma ignora si a inceput sa se dea la multe fete(ceea ce nu facea inainte). Oare nu mai tine la mine? Ce s-ar fi putut intampla? Eu il mai ignor pentru ca nu stiu cum sa ma comport cu el, desi mi-e foarte drag.Intr-o seara a spus sa ies afara sa vorbim (nu el mi-a zis, ci prietenul lui care zicea ca lui ii e rusine) si cand ne-am intalnit nu a zis nimic si a si venit cu amicul sau, iar a doua seara cand sa ies nu a venit nimeni pentru ca amicul sau m-a mintit, iar a treia seara cand mi-a zis sa ies(cel de care imi place personal) nu am vrut sa ies(sa nu pic de fraiera). Dupa aceea, cand ne-am intalnit s-a inrosit la fata cand a vorbit cu mine si cu o seara inainte a intrebat de mine pe niste amice.

Sunt foarte confuza de ce de o saptamana incoace este asa de schimbat. M-a vazut cu o amica si inca 2 baieti, dar ne plimbam doar, nu faceam nimic, deci nu cred ca de aceea.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| nicusor19 a răspuns:

Buna Deeutzahappy
In general cand unui baiat ii place de o fata, in prima faza incearca sa ii arate acest lucru (ori el presonal ori printr-un amic...)
El vrea mereu ca tu sa ii acorzi atentie de asta cand e in preajma ta se comporta asa iar in ceea ce priveste indiferenta, s-ar putea sa fie si putin timidhappy
Deasemenea poate nu vrea sa iti spuna ce simte pentru tine de teama ca il vei refuzahappy
Sfatul meu, daca il placi, gaseste un moment in care sa fiti doar voi doi si incearca sa faci tu primul pas.Incearca sa vorbesti cu el si sa ii spui ce simti pentru el (daca simti ceva pentru el).
Mult succes "Cand flacara dragostei se aprinde, nimic nu mai conteaza"

2 răspunsuri:
| Pissy a răspuns:

Poate baiatu` s`a saturat sa se tina dupa tine vazand ca il ignori si incearca sa gaseasca alta fata sau poate face asa sa iti vada tie reactia. big grin

| dani_3310 a răspuns:

Asa`am patit si eu cu o fata si pana la urma an renuntat si gata