| Maet6313 a întrebat:

Hello! Care sunt "mesajele"/indicatiile cele mai clare din partea unei fete cand ar vrea ceva cu un baiat? In realitate sau in mesaje. Pentru ca am cunoscut o fata care aparent parea foarte interesata cand ne-am vazut si am vorbit etc, dar apoi cand i-am dat mesaj nu a fost.
Eu ca baiat am impresia ca unele fete fac doar pe interesantele si le place sa primeasca atentie si sa provoace. Ce parare aveti?

5 răspunsuri:
| AndreeaWTS a răspuns:

Orice om de pe planeta asta are dreptul să se răzgândească.
Motivele pot fi numai ale lui. Nu trebuie să dea exlicații nimănui atâta timp cât e vorba de o întâlnire "de tatonare".
Trebuie să te obișnuiești cu asta și să recepționezi și mesajele nonverbale.

| Maet6313 explică (pentru AndreeaWTS):

Si totusi care ar acele mesaje nonverbale mai exact? poti da cateva exemple?

| AndreeaWTS a răspuns (pentru Maet6313):

Faptul că nu-ți răspunde la mesaje, sau că-ți răspunde greu și în plictiseală. Faptul că pare rece și îți răspunde monosilabic. Faptul că găsește mereu motive pentru a-ți refuza o mare parte din propuneri (de ieșire, etc.). Și multe de genul ăsta.
Unele fete evită din teamă să refuze deschis și pe față.
Pentru că unii băieți devin agresivi verbal și chiar fizic când sunt refuzați. (e un instinct de apărare)

| Maet6313 explică (pentru AndreeaWTS):

Dar atunci cand te intalnesti cu ea, direct sau indirect, doar voi sau cu intr-un grup, care sunt indicatiile din partea unei fete care iti transmit ca e interesata/place de tine?

| AndreeaWTS a răspuns (pentru Maet6313):

De obicei încearcă să-ți capteze atenția, să intre în vorbă cu tine.
Dar nici ăsta nu poate fi un semnal cert că vrea ceva cu tine.
Dar e un semnal că vrea să te cunoască. (ești ok pentru ea ca înfățișare, statură, greutate, modul în care arăți, etc.)
Mai departe... sunt o grămadă de variabile care vor intra in calcul dacă ești ceea ce vrea ea sau nu.
Deci, dacă îți dă atenție în primul moment, nu înseamnă că, gata, totul e ok.