| anonim_4396 a întrebat:

Hello!

Ce parere aveti despre a iubi o persoana care e total opusa tie?
Am intalnit o fata si ne intelegem, dar se pare ca e diferita rau de mine.
Voua vi s-a intamplat?

Mie imi plac pisicile, ei cainii. Eu ascult rap, ea asculta altceva. Ea e buna la sport, iar eu nu. Si lista continua.

Nu ar trebui ca iubirea sa fie posibila cu cineva care are cam aceleași interese si hobby-uri ca ale tale?

Ce faci cand personalitatea este potrivita, dar restul difera?
Sunt curios ce ati face voi.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Aceea nu cred ca-i iubire, mai multa o atractie de curiozitate, fiindca nu aveti nimic in comun, nimic cu care sa fii compatibil, iar timpul iti va arata ca ea nu este persoana de care tu ai nevoie.
Si dupa cum vedem, tie nu-ti place de ea ci de animalele ei, deci relatie de amicitie poate, dar nu de iubire fata de acea [persoana.

| dullcat a răspuns:

Buna.Trebuie gasita o cale de mijloc, un echilibru, astfel incat sa aveti si cateva activitati comune, pe langa cele individuale.Sa stii ca nu scrie nicaieri despre cum trebuie sterse cu buretele personalitatile celor doi dupa ce formeaza un cuplu, ba e chiar nesanatos pe termen lung.Eu si partenerul avem timp impreuna plus timp separat, nu stam ca alte cupluri numai lipiti, sa ne sufocam, de parca am fi siamezi.Repet, nici identici nu e ok, dar nici prea diferiti.Bafta.

| Lupică27 a răspuns:

Ba eu cred ca ai gasit persoana potrivita, va completati, daca ati fi fost la fel va mancati intre voi.

| SuperCoolDude a răspuns (pentru Lupică27):

Lol
Poate ai si tu dreptate haha
Dar tu ce te faci daca e diferita rau?

| Lupică27 a răspuns (pentru SuperCoolDude):

Asa si trebuie daca ar fi ca mine ne-am scoate ochii

| Robert2526 a răspuns:

Mergi inainte si vezi si tu ce se intampla. Uneori e mai bine asa, ca sa nu te plictisesti

| SuperCoolDude a răspuns (pentru Robert2526):

Nu suna prea optimist

| Robert2526 a răspuns (pentru SuperCoolDude):

Ba da, daca va intelegeti bine, o sa fie ok. Nu e nevoie sa ai aceleasi hobbyuri

| Teajut123SMR1 a răspuns:

In general e ok sa iti placa o persoana opusa

| jaqtoo a răspuns:

Nimic, nici nu m-aş obosi să încerc ceva cu ea, în primul rând pentru că fetele vor ca "viitorul" să aibă aceleaşi interese şi hobby-uri la extrem, altfel vor fi certuri frecvente că nu faceți aceleaşi lucruri. Alt lucru dacă nu ai bani şi nici nu arăți cum vrea ea, cam ai 0 şanse. Acum, încearcă, dar eu zic că nu va fi bine.

| lanadelrey15 a răspuns:

Nu e nici o problemă, Nu trebuie sa ai aceleași interese si lucruri in comun cu cineva ca sa il placi, Contează conexiunea pe care o simti cu acea persoană si modul in care va completati unul pe altul, pana la urma asta e lucrul frumos la relatii, sa afli cat mai multe despre acea persoană si sa explorezi si alte puncte de vedere sau personalitati