| Hypefox a întrebat:

Hello!
Ce părere aveți fetelor dacă bărbatul vostru când îl sunați sa va răspundă cu un simplu (da) atunci când este cu băieții pe afara si nu va răspunde cum este obișnuit cu (da iubire, etc).
E ceva de impresie in fata băieților?
Este normal sa răspundă ca si cum sa nu lase o impresie ca vorbește cu femeia la telefon?
Astept variantele voastre :33

Răspuns Câştigător
| OmBanal33 a răspuns:

Un barbat nu foloseste diminutive sau alinturi in public, asta este adevarul, iar aceste alinturi se folosesc in privat, doar voi 2. La asta m-am referit.

34 răspunsuri:
| OmBanal33 a răspuns:

Depinde de la caz la caz, aceasta influnta sau presiune sociala difera de la om la om.
Daca ma intrebi pe mine:
Alinturile se adreseaza direct fata in fata, fiind o activitate de empatie ridicata daca ma intrebi pe mine, pe care nu poti sa il transmiti prin telefon...
Daca ma suna ori o fata ori un baiat, raspund cu "Da, (numele), te ascult"
Daca nu cunosc numarul: "Buna ziua"

| Hypefox explică (pentru OmBanal33):

Scuze, dar aici nu este caz ca (ma suna un baiat sau o fata). E partenerul tau cu care îți împarti si patul gen. Este total diferita a avea o relație de prietenie cu o relație cu un partener...

| helpforyou a răspuns:

Da, este o diferenta. Dar trebuie sa vezi daca este de fiecare data asa, sau s-a intamplat rar. Daca este permanent atunci nu vrea sa arata ca ar avea o "slabiciune".

| Hypefox explică (pentru helpforyou):

Pai si ce consideri, sa ii zic despre acest fapt, să-l întreb sau sa las in vânt situația?
Normal, desigur, mi-a zis ca iese sa mănânce in oraș si dintr-o data ajunge sa fie cu băieții pe afara. Deja nici măcar nu eram pusa la curent ca s-a întâlnit cu cineva. Deci undeva am impresia ca a mințit inițial ca iese in oras (singur) si de fapt ieșise din prima cu băieții dar s-a ascuns.

| Hypefox explică (pentru helpforyou):

S-a mai întâmplat de câteva ori aceeași situație, el nici nu e genul sa iasa prea mult dar si cand o face, ma pup numai cu situația asta in care parcă il simt ca se ascunde.

| helpforyou a răspuns (pentru Hypefox):

Deocamdata urmareste daca situatiile se repeta. In acest caz vorbeste cu el si spune-i ca in relatie primordial este increderea care se construieste greu dar se pierde foarte repede.

| Hypefox explică (pentru OmBanal33):

Am înțeles, desigur ca ai dreptate, nu este aceeași chestie ca la femei, noi ne "aratam" public.

| helpforyou a răspuns (pentru Hypefox):

Daca sa mai untamplat, nu e de bine.

| Celcestietot a răspuns:

Buna, parerea mea este ca-i e rusine sa vorbeasca cum il stii tu, ca de regula pana la o anumita varsta baietii nu sunt sentimentali in cercul lor de prieteni cand vorbesc cu partenerul. Ori are alte intentii, si daca e asa, tu ar trebui sa il cunosti mai bine. Ti-a dat vreun reg flag pana acum?

| Celcestietot a răspuns (pentru Hypefox):

Psihologic vorbind, voi va puneti amprenta asupra barbatului, asta e natura voastra. Depinde si ce fel de prieteni are.

| Hypefox explică (pentru helpforyou):

Pai atunci varianta ar fi să ii zic ca o parte de încredere s-a pierdut pe baza anumitor acțiuni ce le-a avut in trecut si sa reusim sa o scoatem la capăt ca sa înțeleg si eu comportamentul. Pe baza răspunsurilor sa vad mai departe.

| helpforyou a răspuns (pentru Hypefox):

Corect.

| Hypefox explică (pentru Celcestietot):

Nu stiu daca sa le consider red flag.
Căci relatia a evoluat foarte diferit, sa zic unic si au fost mai multe chichițe la mijloc ca sa le zic asa dar nu am fugit de ele ba am încercat sa le rezolvam.
Sa întâmplat ca una din zona la el să-l caute pe whap, i-am zis sa o blocheze, nu s-a pus problema.
Cand relația inca nu era asa serioasa ii umblasem in telefon fara sa stie si l am prins ca mai raspundea la niste fete (dar nu cu ceva intentii) ci doar asa bagari in seama banale.
Am discutat pe tema asta si s-a rezolvat, nu l am mai prins.
Avea o problema sa nu i umblu in telefon, acum vad ca s-a mai obișnuit.
Iar chestiile ce acum sunt ciudate este doar cand iese spre exemplu sa mănânce in oras singur, căci inca nu stam împreună si ii place sa mai meargă singur in oras, dar de multe ori se întâmplă sa nu mai zica nimic 2 ore si cand il sun, este cu băieții si nici nu da un mesaj sa știu, imi zice pe moment căci il sun.
Menționez ca suntem in străinătate si el mai mereu lucra si numai noi 2 ne vedem, iese extrem de rar cu băieții, gen cum s-a întâmplat acum dar el nu a mai ieșit de cateva luni. Stiu ca ii prinde bine, nu am stres cu el, dar doar faptul ca nu anunță e dezagreabil...

| Violleta2022 a răspuns:

Eu din bun simt nu-l sun deloc, tocmai ca sa nu-l pun in situatie jenanta in fata prietenilor lui.
daca este ceva ii pot trimite mesaj pe telefon, dar nu-l sun.

| sofisis a răspuns:

Si eu ii raspund diferit. Poate n-am chef, poate sunt distrata de altceva cand ma suna. Niciodata nu mi-am pus problema ca de ce nu ma alinta la telefon. Cand e plecat cu baietii eu nici nu-l sun laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca nu vfea sa para o muiere in fata baietilor lui, iar tu il freci la cap cu telefoane si il faci de ras.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu vad nimic anormal sa pastrati alinturile doar pentru voi cand sunteti in privat.

| Hypefox explică (pentru Violleta2022):

Asa este, dar daca nu va răspunde la acele mesaje atunci cum gestionați?

| Hypefox explică (pentru sofisis):

Ce sa zic, depinde de fiecare. Mie nu mi se pare anormal faptul ca il sun sau ii dau mesaje atâta timp cat nici măcar nu locuim împreună. Atunci când om sta împreună stiu sigur ca vine acasa ca n-are altundeva încotro deci nu ma stresez laughing

| Hypefox explică (pentru anonim_4396):

Eh, eu cred ca imi zicea daca il frec la cap dar chiar nu sunt sâcâitoare. De-obicei il las să-mi dea el semn de viata dar când trec multe ore si chiar nu mai stiu nimic de existenta lui, il contactez. Si totul foarte calculat, ca nu-mi place sa stresez.

| Hypefox explică (pentru suntserios):

Corect, mi-am dat seama ca e mai bine asa si ca n-are de ce sa fie îngrijorător :3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Hypefox):

Iti zic eu pentru ca sunt barbat.

| iulia0514 a răspuns:

Depinde de situație de multe ori în public nici nu observi cine te suna de exemplu eu am casti când ies în oraș și nu ma uit cine suna și răspund tuturor cu "Alo da "
Dacă nu ai încredere în el înseamnă că nu e ceea ce trebuie, sfatul meu este să discuți cu el ca asa o să-ți tot faci tot felul de gânduri negre și o sa ajungi să-ți închipui tot felul de chestii!

| Hypefox explică (pentru iulia0514):

Despre încredere, consider ca nu trebuie oferită toată precum si iubirea trebuie oferită cu măsură asta ca la un moment dat daca se întâmplă ceva, sa știi ca ai fost destul de precaut si sa nu te lași ranit prea tare. Căci poți sta cu un om o viata întreaga si tot sa nu știi ce ii poarta capul.
Dar in acelasi timp nu zic ca constant trebuie sa fi precaut, doar in anumite cazuri caci totuși o relație are nevoie de tot ce este mai bun ca sa înflorească si sa rămână mereu o scânteie acolo.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Hypefox):

Nu ma agit daca nu raspunde, ca-i normal cand esti cu altii in jur sa nu stai pe telefon, deci ii dau pace pana vine acasa sa discutam.

Nu sunt adepta controlului si nu-mi place nici mie sa mi se faca asta, avem incredere si respect unul in celalalt.

| Hypefox explică (pentru Violleta2022):

Privind acest aspect, înseamnă ca nu sunteți nici o femeie geloasa sau care să aibă feluri de filme in care sa se gândească negativ, in momentul cand acesta iese, sa presupuneti ca ar fi ieșit cu alte scopuri...
Deci care este rezolvarea in aceasta situație ca noi ca femei sa nu mai avem aceste nesigurante, sa nu mai presupunem ca ei fac altceva, sa nu i controlam si gelozia sa nu existe?
Consider ca totul constă si in ceea ce oferă partenerul căci daca acesta lasă impresii greșite, noi ne luăm filme.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Hypefox):

Imi iubesc sotul si el pe mine si avem incredere unul in altul, ca pana la urma pe asta se bazeaza toate relatiile, pe dragoste, respect si incredere.
Nesiguranta porneste de la superficialitate, de la dorinta de a controla, de a stii totul in orice secunda, de a nu-i permite sa faca nimic fara validarea ta... lucru care nu-i normal si nici sanatos, fiindca aceea este o gelozie bolnavicioasa, care necajeste omul, iar in timp il indeparteaza si relatia se rupe.

| Hypefox explică (pentru Violleta2022):

Considerati ca ar fi necesar într-o relație mai ales la început sa se abordeze acest tip de subiecte întrucât fiecare din partener sa aiba libertatea sa si sa acorde încredere? Cel puțin eu ma întâlnesc cu situatia in care daca acesta iese, sunt destul de agitata dar încerc sa ma controlez si sa nu-l contactez, in cazul lui acesta imi lasa un mesaj când ies si abia a doua zi abordează o discuție pe tema ce am facut ieri cand am iesit laughing) exista destul de multe tachinari intre noi, suntem încă la început si tot asta ne menține relația căci există mereu un mister.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Hypefox):

Pai asta-i gelozie serioasa la tine!
Ceea ce nu este nromala si nici sanatoasa intr-o relatie, fiindca gelozia este o boala psihica destul de grava, care se naste din lipsa totala de incredere si naste mostri, discutii si certuri.
Incearca sa judeci situatia inainte de a deschide guar, da-i libertate, lasa-l sa plece si nu-l controla, nu-l suna, nu-i trimite mesaje...sa vezi daca el o va face sau va aprecia libertatea si increderea care i-ai dat-o.
O om gelos ajunge in final sa rupa relatia, indiferent cat este de iubitor, fiindca nu poti servii jilnic dragoste cu cioba de limba, la un moment dat te saturi si pleci.

| Hypefox explică (pentru Violleta2022):

Pot sa zic ca sunt o fire geloasa dar nu ma arăt. Nu am creat vreodată certuri de acest gen din cauza geloziei. Cel puțin aceasta se întâmplă doar in interiorul meu si sunt foarte controlata căci nu vreau să-l pun pe partener într-o postura inconfortabila.
Poate câteodată fac anumite glumite nevinovate dar asta este reciproc căci si el am impresia ca este gelos dar se controlează tot la fel de bine. In orice caz exista libertate, nu exista interziceri sau ceva căci cu cât ti mai strâns o persoana, cu atat mai mult se îndepărtează.