| jessikz0r a întrebat:

Hello, chimia e mare si feelingul fain de ambele parti, dar el ezita o relatie sau o implicare mai mare. De ce oare? Ce ar putea fi in neregula? La asa chimie n-ai cum pur si simplu sa fii ezitant, si totusi e...

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Pentru ca atunci cand vorbesti despre chimie, te referi doar la atractia fizica. Si probabil ca asta e mare, dar poate ca are nevoie de mai mult pentru a se implica intr-o relatie. Cum ar fi... sentimente, compatibilitate in ceea ce priveste ce vrea fiecare de la viata, personalitati complementare, etc.

Mai pe scurt, vrea doar sex. happy Enjoy, or move on.

| jessikz0r explică (pentru VoidEternal):

Mi-a placut raspunsul tau, ajuta-ma sa inteleg, daca-ti place mult cum te iubesti cu una, ce mai conteaza altceva? Cum poti sa-ti zici nu unei atractii de genul, fie ea si doar sexuala. Eu maine as renunta la tot doar pentru feelingurile astea cu el/cineva. Si jur ca nu e doar in capul meu, acelasi film il are si el, simt, doar ca pur si simplu nu face niciun pas sa incercam ceva.

| VoidEternal a răspuns (pentru jessikz0r):

Sexul e o componenta esentiala a unei relatii, nu zic nu. In mintea mea e cumva cea mai profunda manifestare a intimitatii intre doi oameni, cu tot ce presupune asta. Dar sexul nu garanteaza succesul relatiei.

Degeaba momentele intime sunt mind blowing daca in restul timpului nu simti nicio legatura cu persoana aia.

Conteaza mult varsta aici, la 20 de ani, o conexiune de natura fiziologica poate sa reprezinte 90% din asteptarile pe care le ai de la o relatie.

La 30 de ani cand ar trebui sa te gandesti la o familie, la a-ti gasi un partener in care sa ai incredere, pe care sa te poti baza, care sa-ti ofere si caruia sa ii oferi stabilitate emotionala si financiara, care sa ramana cu tine cand dati de greu, atunci deja ia gandeste-te cat mai conteaza ca sexul e incredibil? 60%? 50%? Mai putin?

Stii vorba aia, "sex is like pizza, when it's good, it's great, when it's bad, it's still pretty good" deci pana la urma te multumesti si cu o relatie mai putin. senzoriala.

Pe de cealalta parte, daca in 2 zile din 3 as avea doar certuri cu femeia cu care fac planeta sa se opreasca din rotatie cand facem sex, dupa cateva luni, cu tot regretul as renunta la relatie pentru linistea si sanatatea mea mentala.

| jessikz0r explică (pentru VoidEternal):

Ce-mi place e ca ma intelegi. Adevarat ce spui, dar nu sunt genul de femei care sa-l cert sau sa nu avem ce discuta. Am vorbit intr-o zi la telefon 6 ore. avem subiecte comune, asta nu pot sa inteleg. Se poate. dar nu vrea. Acum imi amintesc ca mi-a zis intr-o zi ca nu ar vrea sa se apropie mai mult pentru ca eu sunt prea sensibila si ca poate nu-l inteleg cand e nervos si ne-am certa atat de rau incat n-am mai vorbi niciodata, si prefera asa decat sa nu ma mai abia deloc. Dar faza e ca nici macar nu incearca sa vada daca ne-am potrivi. Daca se inseala? Zi-mi opinia ta!

| VoidEternal a răspuns (pentru jessikz0r):

Poate e intimidat de tine. (Vezi primele 7 puncte din raspunsul tau de mai sus laughing ). Poate ca pur si simplu in perioada curenta a vietii lui, nu vrea sub nicio forma sa faca parte dintr-o relatie. De ce? Poate nici el nu stie. Daca e genul artist, poate ca are idei supraromantate despre ce inseamna o relatie in realitate, poate asteapta potriviri scrise-n stele, caz in care il compatimesc si ii doresc o trezire cat mai putin turbulenta la realitate.
Va regreta mai tarziu? Se prea poate. Dar oamenii sunt vestiti pentru cat de priceputi sunt in a face greseli, nu-i asa? happy

| jessikz0r explică (pentru VoidEternal):

Sa stii ca la chestia cu intimidat ma gandeam si eulaughing) doar ca l-am ales din atatia pentru ca-l vad un barbat alpha, unul sigur pe el, unul care stie ce vrea de la viata si de la o relatie. Are tot ce-si doreste de la viata, cu atat mai mult cred ca suntem compatibili in toate privintele. Poate ii e frica c-o sa fug dupa aia cu altullaughing))cine stie. Ideea e ca oricat de intimidat ai fi, n-ai cum sa nu te arunci in asa ceva, cand e vibe...e vibe. Asta incerc sa inteleg eu si nu-mi iasa la socoata. Dar nah, voi barbatii poate ganditi diferit si nu va aruncati asa inainte in ocean daca nu sunteti siguri ca puteti inota.

| VoidEternal a răspuns (pentru jessikz0r):

Da, sincer am și vrut să scriu că nu cred că ti-ar fi atras atenția daca era așa, mai slab de înger.

Well, am ajuns la punctul în care doar speculăm, folosind logica, într-adevăr nu ar fi trebuit să aveți piedici in a fi împreună. Poate motivul e ceva ascuns, cine știe...
Așa că vă doresc succes amândurora, poate în final ajungeți cumva la in numitor comun.

| jessikz0r explică (pentru VoidEternal):

Mersi de sfaturi si mi-a parut bine discutia avuta cu tine!

| VoidEternal a răspuns (pentru jessikz0r):

Cu placere. Sper sa rezolvi situatia intr-un fel care sa te faca fericita.

34 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Poate doar simuleaza "chimia" si "feelingul fain" pentru ca stie ca de asta e nevoie ca sa-i dai pasarica.

| jessikz0r explică (pentru wildthing):

Sa stii ca nu m-am gandit la asta... dar chiar asa bine sa te prefaci? Omu ar trebui sa se faca actor!laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru jessikz0r):

E pămpălău prost dacă tu ești în poza din profil. Trebuie să fie mai de viață sau cum îți place ție să trăiești cu stilul tău de viață.

| wildthing a răspuns (pentru jessikz0r):

Nu-i asa greu. happy

| jessikz0r explică (pentru anonim_4396):

Ma faci sa rad, nu sunt eu in poza, dar arat mai bine ca tipa asta si am si cariera. Dar pentru unii oameni nimic nu e suficient. Stii vorba aia "chiar si pentru cea mai frumoasa femeie din lume, exista deja un barbat care s-a plictisit de ea". Eu sunt doar curioasa viziunea altora despre ce ar trebui sa aiba o femeie ca sa nu fii rece si indiferent. Desi chimia intre noi e ca-n 365... sad what is his problem then?

| anonim_4396 a răspuns (pentru jessikz0r):

Îți spun eu cum este femeia PERFECTĂ pentru un bărbat ca să se însoare cu ea.
Să aibă cam 28 de ani și să arate cam așa.

https://cdn.shopify.com/......20482c.jpg

Să aibă ea când se mărită
- deja pe numele ei de la părinți minim 1 apartament de minim 100.000 de euro
- loc de muncă din care să câștige minim 2000 de euro pe lună
- să nu fi fost măritată
- să nu aibă copil
- să fie foarte bine văzută de familia bărbatului care o ia de nevastă
- nu contează dacă s-a culcat cu vreo 50 de bărbați de la 17 ani și până se mărită.
Astea sunt condițiile minime ca un anumit TIP de bărbat să vrea EL să se însoare cu o femeie.
Deci depinde mult și de bărbat ca o femeie să se mărite cu ce bărbat vrea și ea.

| jessikz0r explică (pentru anonim_4396):

Mor, rad singura.
1. arat mai bine ca aia
2. am mai multe apt
3. castig mai mult de 2000 euro pe luna
4. nu am fost maritata
5. nu am copil
6. sunt vazuta decent in public
7. au trecut foarte putini prin bratele mele
8. tot nu ma vrea sad
ah si da, am cu 2 ani mai putin. poate-s prea mica?laughing)))

| anonim_4396 a răspuns (pentru jessikz0r):

Ai scris - 8. tot nu ma vrea
Sigur ai tot ce ai scris de la 1 la 7?

| jessikz0r explică (pentru anonim_4396):

Ce interes as avea sa te mint, nu ma cunosti, nu te cunosc, dar da, am toate cele 7 "calitati" mentionate de tine, si cu toate astea tot stau si ma-ntreb ce nu-i ajunge, ce n-am si-ar vrea. Oricare altul mi-ar fi facut statuie demult, dar asta nu, asta-i rece si distant... ah, dragostea asta! sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru jessikz0r):

Nici un bărbat nu ar refuza o femeie de vreo 25 de ani care are toate cele 7 calități indiferent cât de frumos ar fi el la vreo 27 de ani și ce avere are el sau ce este el.

| jessikz0r explică (pentru anonim_4396):

Am 26laughing iar el are 37 si il vreau de la 16 ani, iar drumurile ni s-au tot intersectat in viata, cred ca asta-i momentul in care ar fi trebuit sa ramana acolo, chiar nu cred ca mi-a fost atata timp in minte doar ca sa-l gasesc pe altul mai "perfect."

| anonim_4396 a răspuns (pentru jessikz0r):

Ăla la 37 de ani face asta la vârsta lui cu una de 26 de ani - Am vorbit intr-o zi la telefon 6 ore. avem subiecte comune?

| anonim_4396 a răspuns (pentru jessikz0r):

Vezi că numai un bolnav psihic de 37 de ani stă la telefon 6 ore cu una de 26 de ani.
Bărbații de care spun eu la 37 de ani fac sex de 2 ori pe zi cu nevasta, nu au timp de stat la telefon 6 ore.

| jessikz0r explică (pentru anonim_4396):

N-are nevastalaughing)) nu l-a luat nici dracu, e un barbat dificil, dar jur ca-l iau eu! big grin big grin dar nu vreaaa

| jessikz0r explică (pentru anonim_4396):

Deci rad singura jurlaughing)))) daca de asta mi drag, ce sa fac, mi-e drag de el de 10 ani, de cand aveam eu 16 si nu mi-a trecut nici pana azi la 26. Oare diferenta de varsta sa fie o problema? 11 ani nu-i asa mult...

| anonim_4396 a răspuns (pentru jessikz0r):

Tu ești îndrăgostită de un bărbat mult mai mare dar care el NU te bagă în seamă tocmai că ești prea mică de vârstă pe lângă el.

Ești exact ca eleva ÎNDRĂGOSTITĂ de profesorul tânăr și frumos și te TOPEȘTI toată imediat doar dacă el se UITĂ spre tine.

Dacă îți mai și vorbește ești ca și LEȘINATĂ de tot după el.

Am fost în situația asta de câteva sute de ori cu femei între 20 și peste 40 de ani unde am lucrat vreo 10 ani între 30 și 40 de ani.

Un bărbat care este așa cu femeile este atât de arogant, încrezut și plin de el că îi face plăcere enormă când femeile tremură de emoții lângă el și nici măcar nu mai pot vorbi de emoții când le întreabă ceva bărbatul ăla.

NU ai nici o șansă cu bărbatul ăla mai mare cu 11 ani.

Caută altul de vreo 27 - 30 de ani.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici un barbat nu vrea materialism, el doar nu vrea responsabilități

| RAY a răspuns (pentru jessikz0r):

Nu vrea relatie, simplu, daca face sex cu tine, treaba lui

| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc ca exista dragoste reciproca, atat vreme cat el ezita.

| jessikz0r explică (pentru Violleta2022):

Este fix ca ala din 365, n-ai cum sa mimezi asa pasiune, chiar n-ai cum...

| Violleta2022 a răspuns (pentru jessikz0r):

Imi pare rau ca-ti daram bucuria, dar este impsoibils a ai pasiune pentru cineva sau sa simti ceva si sa te comporti total opus, sau indiferent.
Tind sa cred ca totul este in capusorul tau si te minti singuar fiindca esti obsedata de persoana asta, care nu-ti raspunde cum vrei tu.

| jessikz0r explică (pentru Violleta2022):

Si ce ma fac? mi-e drag de el de mor, dar imi da una calda 3 reci, cand suntem impreuna e totul perfect, dar dupa ce plecam fiecare la casa lui, fiecare cu treaba lui. Nu-mi mai place situatia, de discutat n-am cu cine, cum sa-l fac sa fie totimpu constant? Cred ca sper aiurea ca se schimba ceva laughing)

| Violleta2022 a răspuns (pentru jessikz0r):

Te trateaza doar ca o femeie usoara, sa se culce cu tine si dupa ce-si satisface madularul, pleaca la el acasa si uita de tine.
Evident comportamnetul asta spune despre el ca nu are sentimente pentru tine si nici intentii de mai mult.
Din pacate, dragoste cu sila nu se poate face, doar sex fara obligatii si apoi...adio!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Evită responsabilitățile.

| VMarceline a răspuns:

Probabil doar tu simți aceasta chimie și e doar în capul tău ca este reciproc. Când un băiat chiar te vrea, va face orice sa te aibă.

| Anonim87598743573495 a răspuns:

Sunt atâtea motive care pot apărea, cum ar fi că nu are încredere în el că poate avea o relație cu tine, nu știe dacă vrea sau nu să aibă o relație, e indisponibil emoțional, poate încă se mai gândește la cineva anume

Orice ar fi o să afli direct de la el și de la nimeni altcineva așa că te încurajez să discuți deschis cu el dacă se poate