| Kry_1565 a întrebat:

Hello...big grin
imi place d un baiat e mai mare ca 8 ani big grin si lui ii place de mine
si m-a intrebat daca reau sa fiu cu el
ce sa fac?sad
imi place de el dar e un pic mare pentru mine sad

11 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Tu câţi ani are, el câţi ani are?
Dacă tu ai avea vreo 17-18, atunci ai putea face o încercare. Dacă ai sub 16, atunci nu, în niciun caz, nici să nu te gândeşti. Ar putea profita de faptul că îi permiţi să intre în viaţa ta, şi apoi să te folosească. Mai ales că e o diferenţă de vârstă atât de mare.
Eu spun să rămâneţi doar prieteni, pentru că nu merită.

| Ellenna a răspuns:

Nu conteaza diferenta de vastra happy conteaza mentalitatea voastra, felul in care ganditi, felul in care va comportati. tongue Poate el e mai imatur pentru varsta pe care o are, sau poate tu esti mai matura de fel si relatia voastra va dura mai mult decat ar dura o relatie cu cineva de varsta voastra happy Intre mine si prietenul meu e o diferenta de 10 ani si suntem impreuna de mult timp. Foarte mult timp. Deci nu conteaza varsta!

| alylove15 a răspuns:

Daca iti place de el spui ca da vrei sa fi cu el. Daca il placi nu va conta ca e mai mare ca tine sti cum se spune varsta nu conteaza. Daca 2 persoane se iubesc varsta nu trebuie sa fie un imperiment in relatia voastra.

| Cita a răspuns:

Te vrea doar pentru sex.
Daca nu, inseamna ca, e CIUDAT.

| larysa22 a răspuns:

Eu am o relatie de 3 ani cu un baiat mai mare cu 8 ani ca mine si ne intelegem f bine.Este adevarat ca avem idei putin diferite datorita varstei dar totusi ne-am respectat dorintele.Eu zic sa incerci.

| IoNyShimotukushichi a răspuns:

Nu conteaza diferenta de varsta

| selenasel a răspuns:

Da esi daca esti dupa 17

| gabisteaua74 a răspuns:

Zi ca da si daca o sa zica candva ceva nu i baga in sueama

| Lully_3323 a răspuns:

Daca iti place cu adevarat, ai putea sa incerci. Daca te gandesti bine,noua ni se pare o diferenta foarte mare de varsta acum cand suntem mici, dar sunt o multime de cupluri cu o diferenta imensa de varsta, pentru ca cu cat crestem cu atat ni se pare mai mica diferenta big grin.Deci ai putea sa incerci.>big grin

| maya_3073 a răspuns:

Depinde de varsta. daca ai hai sa zicem 13 si el e mult mai mare sti ca o sa iti cera sa faceti dragoste mai gandeste-tehappy

| julieM a răspuns:

Tu decizi...parerea mea e ca nu conteaza deloc varsta, intre parintii mei sunt 21 de ani diferentza...deci varsta nu e niciodata o problema