| anonim_4396 a întrebat:

Hello Folks,
As avea ne ajutorul vostru in legatura cu ceva.Ma numesc Dani si sunt din Slatina.
Momentan flirtez cu o fata de care imi place si lucrurile mergeau destul de bine. Problema este ca prietena ei cea mai buna, o fata cu care ma conversam(Flirtam) mai de mult, dupa s-a "combinat" cu actualul ei prieten, lucrurile intre noi s-au cam intrerupt. Dupa 2 saptamana. ea a reinceput sa ma caute zilnic desi avand prieten( si tin sa mentionez ca nu neam imprietenit asa de bine incat sa intram unul pe altul asa de des) cu toate ca doar ea ma "cauta". Oricum, dupa ceam terminato cu ea, am reinceput sa vorbesc cu fata de care imi place acum. Lucrurile mergeau destul de bine pana cand BF(best friend) ei, fata de care am mentionat sus, a aflat ca eu ma conversam foarte des cu fata de caremi place. Oricum, lucrurile au devenit ciudate cand eu trebuia sa merg in oras cu "Crush-ul" meu, intalniirea fiind anulata din cauza ca BF fetei de caremi place a chemat-o la ea acasa pentru ca (BF) era suparata si avea dureri in urma unei operatii. Anyway, ce mi s-a parut ciudat mie este faptul ca dupa acea noapte fata de caremi placea se comporta sec cu mine, imi rasp greu la mesaje etc., si am aflat ca pe tot parcursul vizitei, cele 2 nu au facut nimic important, plictisinduse si neavand ce face(adica parerea mea este ca BF ei a vrut intentionat sa ne anuleze intalnirea, stiind ca nu sa ma mai pot vedea in oras cu fata de caremi place decat peste 4 saptamani, mai ales din motiv ca am aflat ca ea de fapt nu era suparata de nimic si durerile ii disparusera cu cateva zile in urma).
Oricum de atunci "chrusul" meu nu imi mai raspunde/imi raspunde greu la mesaje si vb cam sec cu mine, iar BF-ul ei ma pune pe invizibil intentionat. Intrebarea mea este : Cum ar trebui eu sa reactionez? Ce ar trebui sa fac cu fata de caremi place?
PS: BF nu stie ca eu stiu asta, caci ea e comporta cu mine ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic.

Răspuns Câştigător
| sCzKun a răspuns:

Tu ar trebui sa le da-i pace o perioada, vei vedea daca te place fata respectiva sau nu.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Frate,nu mai incerca sa scrii in engleza cand nici romana n-o stii bine.
Mi-ar fi placut sa-ti raspund la intrebare, dar n-am inteles nimic din ea.

| Loser8299 a răspuns:

Mda...la inceput credeam ca te bate romana.La final am observat ca si engleza asta te cam chinuie.(CRUSH NU CHRUS.)Daca nu stii engleza, nu e o problema, don't use it. Daca nici la romana nu te pricepi mai bine pastreaza-ti parerile si intrebarile pentru tine.

| sCzKun a răspuns:

Ba, voi chiar suferiti cu gramatica asta. Voi vedeti cat a scris, ce daca a gresit cateva cuvinte, doar nimeni nu e perfect, poate avea emotii cand a scris ceea ce a avut pe suflet, eu am inteles despre ce era vorba si mi-am dat cu parerea. Inteleg ca nu va place sa se scrie incorect, dar fiecare cum poate, nu puteti sa-i raspundeti la intrebare? Decat sa faci offtopic, mai bine nu te afla in treaba. happy

| alexforyou a răspuns:

Intalneste-te cu amandoua odata si TOARNA tot, eu asa fac si chiar imi merge bine dupa aia.esti barbat ce dracu