| bibi5961 a întrebat:

Hello guys. i have 2 problems.
1. de aproape o luna, cand fac dragoste cu iubita mea, la inceputul actului o doare acolo jos cateva secunde pana la un minut, pana se acomodeaza. oare ce sa fie? si ce rezolvare ar fi? facem dragoste de vreo 8-9 luni, deci nu suntem chiar la inceput ca sa fie asta motivul.
2. prin aprilie am vrea sa ne casatorim, cu parintii mei am vorbit, sunt de-acord, ne sprijina moral si financiar, insa avem unele retineri ca parintii ei sa nu fie de acord, iar singurele motive pentru care nu ar putea fi de acord e sa ne zica: ca e cam devreme, sa terminam facultatile (eu mai am 3 ani de facultate, iar ea 2 ani), iar noi chiar nu mai putem astepta inca 3 ani. ce idei, sfaturi imi dati, cum sa procedez fata de ei, cum sa le spun in asa fel incat ei sa accepte casatoria noastra acum!? noi ne-am gandit la cateva idei, insa vrem sa ne inarmam cu mai multe idei ca sa fim pregatiti pentru orice raspuns din partea lor. mentionez faptul ca am stat pe la ea de multe ori, am dormit la ea, am fost la mare cu ea si parintii ei, ne-am inteles perfect. am uitat sa mentionez ca amandoi avem 21 de ani. astept cat mai multe raspunsuri cu rezolvari la prima si la a doua intrebare. va multumesc. funda

4 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

De cat timp sunteti impreuna? Daca mai mult de 3 ani e ok sa va casatoriti! Pur si simplu va mutati impreuna banuiesc.Sa stati mai mult unul cu celalalt. Explica-le ca o iubesti foarte mult si vrei sa fi alaturi de ea, sa fi acolo cand are nevoie de tine.Sunteti pregatiti amandoi sa faceti acest pas, iar parintii tai va sustin.

| mona a răspuns:

1.ar trebui sa fi faca un control ginecologic sa nu fie vorba cumva de un chist si 2. daca voi va iubiti si vreti sa faceti pasul casatoriei plus de asta sunteti sprijiniti de parintii tai, nu vad de ce nu ar fi de acord si parintii ei... orice ar fi, pana la urma tot dragostea invinge!

| bibi5961 explică:

Chist? nu cred. ma gandesc ca daca avea chist, o durea pe tot parcursul actului, nu? precizez inca un lucru, nu o doare mereu, doar uneori!

| Oana92 a răspuns:

Probabil ca nu e suficient de excitata, sau e racita. Daca ia anticonceptionale poate sa fie de la ele. Mai bine sa mearga la medic.
In legatura cu casatoria, eu cred ca va grabiti putin, aveti 21 de ani, sunteti foarte tineri! De ce nu va mutati impreuna si atat, e cam tot aia cu casatoria, dar nu e oficial, si in plus va da un plus de libertate, libertate de care aveti nevoie la 21 de ani. Sa stiti ca multe relatii lungi s-au terminat dupa casatorie. Ganditi-va ca o casatorie implica responsabilitati!
Multa bafta oricum!